رخنه امنیتی یاهو

منتشر شده در دسته : بلاگ

رخنه عظیم امنیتی در سال 2013 بر روی همه حساب های کاربری یاهو انجام شد. به تازگی شرکت یاهو اطلاعات جدیدی درباره این واقعه را  منتشر کرده است.

یاهو ابتدا گفته بود که یک میلیارد حساب کاربری بکارگیری شده ولی به تازگی مشخص شده که این تعداد تا سه میلیارد حساب کاربری می باشد. بر اساس این گزارش همه حساب های کاربری یاهو تحت تاثیر این حمله قرار گرفته اند. نتیجه اینکه همه کاربران یاهو بایستی حتما پسوردهای حساب های خود و سوال و پاسخ های امنیتی  را تغییر دهند.

رخنه امنیتی 2013 یکی از نفوذهای تایید شده یاهو می باشد. رخنه دوم در سال 2014 رخ داده که بر اساس گزارش ها هکرها به بیش از نیم میلیارد رکورد حساب های کاربری دسترسی پیدا کردند. این رخنه در سپتامبر سال 2016 افشا شد.

در آن زمان یاهو اعلام کرده که این دو رخداد امنیتی جدا هستند ولی این احتمال وجود دارد که هر دو واقعه توسط یک شخص یا گروه انجام شده باشد. در گزارش روز سه شنبه سوم اکتبر 2017 یاهو مجددا اعلام کرده که اطلاعات به سرقت رفته متن ساده نیست (داده های رمزنگاری شده می باشد). به این معنا که اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری یا رمزهای حساب های کاربری شامل هش داده ها می باشد. هکرها اسامی , آدرس های ایمیل , شماره تلفن ها , تاریخ تولدها , پسوردهای هش شده و برخی سوال و جواب های امنیتی حساب ها را بدست آورده اند.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *