نقطه دسترسی بیسیم

منتشر شده در دسته : نتورک پلاس

اما قبل از اینکه درباره امنیت داده در شبکه های بیسیم صحبت کنیم , بایستی درباره مفهومی با نام  . نقطه دسترسی بیسیم  (Wireless Access point) و اجزا آن صحبت کنیم . Wireless Access Point یا نقطه دسترسی بی سیم مهم ترین بخش شبکه های بی سیم است زیرا بدون WAP شما دسترسی به شبکه بی سیم نخواهید داشت و عملا شبکه بی سیم وجود نخواهد داشت .این بخش مهم دارای اجزایی است که با آنها آشنا می شویم :

اجزای  نقطه دسترسی بیسیم عبارتند از

(BSS (Basic Service Set

این عبارت به این معناست که شما یک شبکه بیسیم دارید و شبکه بی سیم شما تنها دارای یک نقطه دسترسی WAP می باشد . مثلا در محیط های کوچک مثل شبکه های خانگی یا ادارات کوچک شما BSS را بکار خواهید برد چونکه تنها نیاز به یک نقطه دسترسی WAPخواهید داشت .

(ESS (Extended Service Set

برخلاف مورد قبلی ESS به این معناست که شما یک شبکه بیسیم دارید و شبکه بیسیم شما بیش از یک نقطه دسترسی خواهد داشت و مطمئنا ESS در شبکه های بزرگتر با نیازهای بیشتر کاربرد خواهد داشت .

(SSID (Service Set Identifier

شناسه , علامت یا نشانه شبکه وایرلس شما می باشد در شرایطی که شما تنها یک نقطه دسترسی WAPداشته باشید . در صورتی که بیش از یک نقطه دسترسی داشتید ESSID را خواهید داشت .

(BSSID (Basic Service Set Identifier

این مفهومی است که بسیاری از افراد آن را با موارد بالا اشتباه می گیرند . شاید با خود بگویید خوب , BSS که شد شبکه بیسیم با یک نقطه دسترسی و SSID هم شد شناسه شبکه پس BSSID هم می شود شناسه شبکه با یک نقطه دسترسی ! کاملا در اشتباهید . BSSID هیچ ربطی به موارد بالا ندارد و مفهومی کاملا جداگانه را بیان می کند . BSSID بیان کننده مک آدرس شبکه بیسیم شما می باشد.

(BSA (Basic Service Area

مفهومی است که بیانگر ناحیه و محدوده پوشش داده شده شبکه وایرلس شماست.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *