اسکنر Unicornscan

منتشر شده در دسته : بلاگ, راهکارهای هکر

اسکنر Unicornscan یک ابزار جمع آوری اطلاعات می باشد. اسکنر Unicornscan در جهت سنجش پاسخ های دریافتی از یک دیوایس TCP/IP مفید است. اسکنر Unicornscan دارای ویژگی های زیر می باشد :

  • اسکن ناهمگام و stateless پورت های TCP
  • بنرگربینگ ناهمگام و stateless پورت های TCP
  • اسکن ناهمگام پورت های UDP
  • شناسایی فعال و غیرفعال از راه دور سیستم عامل و اپلیکیشن ها

اسکنر unicornscan

برای شروع کار کافی است تا سوییچ h- را به همراه دستور درون کنسول کالی لینوکس وارد کنید تا راهنمای ابزار نمایش داده شود :

اسکنر Unicornscan - جمع آوری اطلاعات با اسکنر Unicornscan - یونیکورن اسکن

این گزینه موجب شده تا همه آپشن های موجود به همراه توضیحات کامل نمایش داده شود. تفاوت اصلی بین اسکنر Unicronscan و ابزارهای مشابه این است که این اسکنر عملکرد بسیار سریعی دارد و دارای پورت اسکنر مقیاس پذیر می باشد.

تجربه نشان داده که اسکن پورت های UDP زمان زیادی را خواهد گرفت. به ویژه در شرایطی که شما می خواهید همه پورت های موجود در یک شبکه را اسکن کنید. ابزار Unicornscan در این زمینه راه حلی ارایه می کند.

در Unicornscan شما می توانید تعداد بسته های ارسالی در واحد زمانی ثانیه را تعریف کنید. هرچقدر میزبان بسته بر ثانیه (PPS) بالاتر باشد, عملیات اسکن سریع تر انجام خواهد شد. هرچند این کار ممکن است باعث ایجاد بار اضافی در شبکه شود پس در حین استفاده از این قابلیت دقت کنید. مقدار پیش فرض PPS مساوی ۳۰۰ می باشد.

در مثال زیر یک اسکن با گزینه های پیش فرض را پیاده سازی می کنیم. گزینه m- نوع اسکن را تعیین کرده که با اضافه کردن U نوع اسکن را UDP تعیین می کند. گزینه I- اسکن بلافاصله را تعیین کرده و گزینه v- حالت نمایش طولانی را تعیین می کند. در نهایت هم آدرس آیپی هدف به همراه پورت های هدف را اضافه می کنیم.

اسکنر Unicornscan - جمع آوری اطلاعات با اسکنر Unicornscan - یونیکورن اسکن

از نتایج اسکن بدست آمده می توان دریافت که اسکن حدودا سه دقیقه و ۴۵ ثانیه زمان خواهد برد. چرا که مقدار PPS پیش فرض را استفاده کرده ایم. به منظور افزایش سرعت اسکن با استفاده از سوییچ r- مقدار pps را به ۱۰۰۰ افزایش می دهیم. همین موضوع سبب شده که اسکن تنها ۱۳ ثانیه زمان ببرد.

اسکنر Unicornscan - جمع آوری اطلاعات با اسکنر Unicornscan - یونیکورن اسکن

در نهایت نتایج بدست آمده از پورت ها و سرویس های باز را مشاهده می کنید.

یک دیدگاه

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *