دستور tctrace

منتشر شده در دسته : بلاگ, راهکارهای هکر

دستور tctrace چیست و چگونه با استفاده از آن می توان اطلاعات مسیریابی بین سیستم خودتان و سیستم هدف را استخراج کرد؟ در آموزش های قبلی نحوه استفاده از دستور tctraceroute را آموختیم. ابزار مشابه دیگری که از همان دست دهی سه مرحله ای استفاده می کند ابزار tctrace می باشد. در این آزمایش نحوه کار با ابزار tctrace را خواهیم آموخت.

دستور tctrace

ابزار tctrace نیز یک بسته SYN به میزبان هدف ارسال می کند و در صورتیکه پاسخ دریافتی SYN/ACK باشد پورت باز است و اگر بسته RST دریافت شود نشان دهنده بسته بودن پورت است.

استفاده از ابزار tctrace بسیار ساده است. حتما شما هم تاکنون دریافتید که ابزارهای زیادی در کالی وجود دارد و حفظ کردن سوییچ های موجود هر ابزار کاری غیرممکن به نظر می رسد! به همین دلیل است که شما بایستی همیشه نحوه استفاده از راهنمای ابزارها را بدانید. پس از مدتی استفاده سوییچ های اصلی به دلیل استفاده زیاد ملکه ذهن شما خواهد شد. ولی در صورتیکه فراموش کردید همیشه از راهنمای ابزار استفاده کنید.

سوییچ h- را اضافه کنید تا راهنمای ابزار نمایش داده شود. برای تعیین پورت مقصد از سوییچ DX- و پورت مبدا از سوییچ SX- استفاده کنید. برای تعیین آدرس مقصد سوییچ d- و برای تعیین رابط شبکه از سوییچ i- استفاده کنید.


دستور tctrace - مسیریابی شبکه با دستور tctrace - ابزار tctrace - مسیریابی شبکه

دستور زیر مثالی از اجرای دستور tctrace بر روی آدرس sans.org را نمایش می دهد.

دستور tctrace - مسیریابی شبکه با دستور tctrace - ابزار tctrace - مسیریابی شبکه

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *