اهمیت آموزش و یادگیری امنیت

منتشر شده در دسته : بلاگ

همانطور که اینترنت هر روزه تکامل پیدا می کند شبکه های کامپیوتری هم بزرگ و بزرگ تر شده و اهمیت آموزش امنیت شبکه به یکی از مهم ترین فاکتورها برای کمپانی های بزرگ تبدیل می شود .

اهمیت آموزش امنیت شبکه

شرکت های بزرگ مثل گوگل و مایکروسافت در حال طراحی محصولاتی با قابلیت خوددفاعی در برابر تهدیدات امنیتی خارجی هستند و طبق یک برنامه مشخصی کارمندان خود را مجبور به آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری و مهارت های دفاعی در شبکه می کنند . در این بخش درباره اهمیت آموزش امنیت شبکه گفتگو می کنیم .

یک قانون توازن وجود دارد . شما با افزایش امنیت در شبکه و سازمان خود شانس افشا و جاسوسی اطلاعات محرمانه را کاهش می دهید . سرقت اطلاعات محرمانه و ارزشمند همیشه یکی از بزرگترین نگرانی های سازمان های بزرگ بوده است که بر تجارت آنها اثر منفی شدیدی خواهد گذاشت .
هرچیزی از نرم افزار , موسیقی , فیلم , کتاب , بازی , تصاویری , مقالات علمی قابل سرقت هستند . دلیل سرقت این آثار ضعف امنیتی در شبکه و عدم مهارت تیم سازمانی و یادگیری پایین در زمینه امنیت شبکه می باشد .

امروزه ابزارهای نفوذ بیش از پیش پیشرفته و پیچیده شده اند و هوش بالا دیگر پیش نیازی برای نفوذ به یک سیستم یا سرور نمی باشد . مسلما افراد وجود دارند که با مهارت و توانایی و هوش بالای خود می دانند که چگونه به شیوه های گوناگون می توان به یک شبکه نفوذ کرد ولی تعداد آنها محدود است .

امروزه اکثرا متخصصان امنیتی به جای کار کردن بر روی مهارت های فوق پیشرفته برنامه نویسی خود را به ابزارهای از پیش ساخته شده متکی می کنند .پس امروزه آموزش امنیت شبکه و یادگیری راههای نفوذ به شبکه برای هر شخصی ممکن است و نیاز به هوش استثنایی ندارد . به همین دلیل نیاز فضای فناوری به سمت ایجادی محیطی پایدار سوق پیدا می کند که تنها با سرمایه گذاری و بکارگیری هر چه بیشتر متخصصان باتجربه امکان پذیر است . همین دلایل کافی است تا به خود و سازمان خود اجبار کنیم تا آموزش امنیت شبکه را به عنوان یک اصل سر لوحه سیاست های کارمندان و مدیران سازمان قرار دهیم .

تعداد پیام ها 5

 1. با عرض سلام م خسته نباشید میخواستم بدونم برا امنیت شبکه باید از کجا شروع کرد و من دوره نتورک پلاسو بلد هستم

 2. sallam
  siteton awlie
  man az zamani ke ketab ha ro raygan gharar midadid bahatonm
  baede ye modat omadm ta ketaba poli shudan 🙂
  lotfan dar la be laye amozesha .amozeshe raygan ya video ham bezarid

  ketabaye KHATE FARMANE LINUX -PWK 1.2
  awli hastan
  mamnun

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *