کنسول متااسپلوییت MSFconsole

منتشر شده در دسته : متااسپلوییت مقدماتی

Metasploit Framework Console) Msfconsole)  یا همان کنسول متااسپلوییت رایج ترین بخش فریم ورک متااسپلوییت می‌باشد و دلیل خوبی هم دارد . کنسول یکی از پرانعطاف ترین ، با قابلیت ترین ابزارهای درون فریم ورک می‌باشد . Msfconsole یک رابط بسیار مفید و همه کاره را به شما می‌دهد که تقریباً هرگزینه یا تنظیم موجود در آن را به شما می‌دهد .

کنسول متااسپلوییت

کنسول متااسپلوییت یک رابط خط فرمان می باشد که پس از نصب متااسپلوییت بر روی لینوکس با وارد کردن دستور msfconsole درون خط فرمان لینوکس فعال می شود . این کنسول با پایگاه داده متااسپلوییت از نوع postgresql در ارتباط است و به منظور استفاده درست بایستی قبل از اجرا سروری پایگاه داده postgresql نیز فعال شده باشد .

شما می‌توانید از کنسول متااسپلوییت به منظور انجام و اجرای هر دستوری استفاده کنید . شامل اجرای اکسپلوییت ها ، بارگذاری ماژول های اگزیلیاری ، انجام سرشماری ، ایجاد شنونده ها یا حتی اجرای تعداد بالایی از اکسپلوییت ها بر روی کل شبکه . پس از ورود به کنسول متااسپلوییت شما می توانید با وارد کردن دستورات خود درون این کنسول با متااسپلوییت در ارتباط باشید . دستورهای وارد شده با دستورهای عادی خط فرمان متفاوت هستند و شما بایستی ساختار دستوری آن را فرابگیرید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

هرچند که فریم ورک متااسپلوییت به صورت مداوم در حال تغییر است ولی یک سری از دستورات به صورت ثابت باقی می‌مانند . با خبره شدن در مقدمات کنسول متااسپلوییت ، قادر خواهید بود تا با تغییرات ایجاد شده خود را وفق دهید . برای اینکه اهمیت یادگیری Msfconsole را نشان دهیم باید بگم که تقریبا در همه درس‌های این آموزش از آن استفاده خواهد شد .

تعداد پیام ها 3

 1. سلام ببخشید من متاسپلویت رو روی ترموکس نصب و اجرا کردم ولی وقتی دستور msfconsole رو میزنم این پیغام رو میده

  Could not find nokogiri-1.8.0 in any of the sources
  Run `bundle install` to install missing gems

  وقتیم bundle install رو میزنم تهش این پیغامو با رنگ قرمز میده
  An error occurred while installing sqlite3
  (1.3.13), and Bundler cannot continue.
  Make sure that `gem install sqlite3 -v ‘1.3.13’
  –source ‘https://rubygems.org/’` succeeds before
  bundling.

  لطفا راهنماییم کنید یا همینجا یا اگر میتونین ب ایمیل من پیام بدین

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *