باج افزار CryptoMix

منتشر شده در دسته : بلاگ

باج افزار CryptoMix به حیات خود ادامه می دهد. توسعه دهندگان باج افزار CryptoMix تصمیم دارند تا نام خود را در تاریخ باج افزار هک کنند.

باج افزار CryptoMix

گرچه باج افزار CryptoMix به بدنامی Locky و Creber نیست و بدافزاری به تنش و تخریب دیگر تهدیدها نیست ولی داستان جذابی دارد. این موضوع که توسعه دهندگان این بدافزار از سال 2016 تاکنون نسخه های زیادی را توسعه داده اند بیان کننده این واقعیت است که آنها سعی دارند جایگاه خود را به عنوان یک بدافزار و تهدید مخرب در سطح جهانی بدست آورند ولی سوال این است که آیا موفق بوده اند یا خیر.

به منظور پاسخ به این سوال بایستی به تاریخچه نسخه های گوناگون باج افزار CryptoMix نگاهی بیندازیم. اولین نشانه از این تهدید در ماه می سال 2016 ضبط شد. هرچند کمی بعد متخصصان امنیتی قادر به انتشار رمزگشا آن شدند.

به طرز شگفت انگیزی توسعه دهندگان این باج افزار از سال گذشته تا کنون نسخه های زیادی را توسعه دادند :

  • CryptoShield نسخه 1.1 و 2. پیام نمایشی این باج افزار مشابه باج افزار Locky بوده و ایمیل هایی از آدرس هایی همچون restoring_sup@computer4u.com را ارسال می کند.
  • باج افزار انتقام (Revenge) از طریق کیت اکسپلوییت ریگ به توزیع خود می پردازد.
  • Mole و نسخه دو آن ایمیل های USPS جعلی را ارسال می کند.
  • Zayka و Noob نیز باج افزارهایی هستند که متن پیام خود را در _HELP_INSTRUCTION>TXT ارسال کرده و از طریق آدرس ایمیل admin@zakya.pro توزیع می شوند.
  • ویروس CK به دنبال دو مورد قبلی آمده و یکسری تغییرات درون آن از جمله شماره تماس و آدرس های ایمیل داده است.

فعالیت های اخیر و ویژگی های جدید ارایه شده در این باج افزارها بر این موضوع تاکید دارد که توسعه دهندگان در کار خود بسیار مصمم هستند. با نگاهی به گذشته این باج افزار می توان به این نتیجه رسید که هر زمان نسخه جدیدی از آن منتشر می شود, متخصصان امنیتی قادر به ایجاد رمزگشای آن خواهند بود ولی در عین حال هرگز نمی توان آینده را پیش بینی کرد.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *