محاسبه ترافیک اسکن با انمپ

منتشر شده در دسته : تست نفوذ با کالی

محاسبه ترافیک اسکن چگونه انجام می شود ؟ یک اسکن پیش فرض TCP با ابزار انمپ ۱۰۰۰ پورت رایج موجود بر روی ماشین را اسکن می کند .

محاسبه ترافیک اسکن

قبل از شروع کورکورانه اسکن بهتر است تا میزان ترافیک ارسالی به شبکه در حین اسکن را اندازه گیری کنیم . در اینجا با استفاده از iptables در حین اسکن ترافیک را محاسبه می کنیم .

محاسبه ترافیک شما

محاسبه ترافیک شما

همانطور که می بینید اسکن پیش فرض حدود ۶۲ کیلوبایت بارترافیکی بر روی شبکه ایجاد می کند . یک اسکن مشابه بر روی ۶۵۵۳۵ پورت می تواند حدود ۴.۵ مگابایت ترافیک ایجاد کند که میزان بالایی است . در اسکن همه پورت ها در پایین می بینید که بارترافیکی ۳.۹ مگابایتی ایجاد شد . این میزان تنها برای اسکن یک میزبان است .

محاسبه ترافیک شما

محاسبه ترافیک شما

فرض کنید یک سابنت کامل از ۲۵۴ میزبان را بخواهید اسکن کنید که در نتیجه حدود ۱۰۰۰ مگابایت ترافیک ایجاد می کند .
در یک شرایط ایده آل یک اسکن کامل از پورت های TCP و UDP از هر میزبان موجود در شبکه دقیق ترین اطلاعات درباره سرویس های شبکه را در اختیار شما خواهد گذاشت . هرچند مثال ها نشان می دهد که شما در اسکن های خود بایستی محدودیت های ترافیک را در نظر گرفته و در شبکه های با سرعت پایین تر با تعداد بالای میزبان اسکنی زمان استراحت (Time out) بیشتری را برای اسکن در نظر بگیرید . این موضوع در شبکه های بزرگتر با آیپی دهی در کلاس B بیشتر احساس می شود .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *