دسترسی و استفاده از پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

چگونه از پاورشل استفاده کنیم ؟ استفاده از پاورشل چگونه است ؟ من بر روی ویندوز ۱۰ هستم و می‌خواهم با پاورشل کار کنم . از کجا به پاورشل دسترسی پیدا کنم ؟ پاورشل به صورت پیش‌فرض بر روی ماشین‌های کلاینتی در نوار وظیفه ویندوز موجود نمی باشد .

استفاده از پاورشل

  • برای بازکردن و استفاده از پاورشل مطابق تصویر بالا به منو استارت رفته و کلمه powershell را تایپ کنید .
  • همانطور که مشاهده می‌کنید دو پاورشل متفاوت نمایش داده می‌شود اول Windows Power shell و دیگری Windows powershell ISE . مورد دومی برای اسکریپت نویسی است و فعلاً با آن کاری نداریم . برای اینکه دسترسی برای دفعات بعد ساده‌تر شود آن را در تسکبار پین می‌کنیم . به این منظور بر روی آن راست کلیک کرده و pin to taskbar را کلیک کنید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • همانطور که مشاهده می‌کنید پاورشل در نوار وظیفه ویندوز پین می‌شود . پاورشل را باز کنید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • در بالا پنجره پاورشل نوشته شده است Windows PowerShell

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • یک نکته بسیار مهم ! شما برای اجرای دستورات پاورشل نیاز به دسترسی Administrator دارید . اکنون و در پنجره بالا چنین دسترسی وجود ندارد . چرا نیاز به دسترسی Admin داریم ؟ چرا که دستورات پاورشل دستورات مدیریتی هستند و بدون این مجوز شما قادر به اجرای بسیاری از دستورات نخواهید شد . به این منظور پنجره موجود را ببندید . این بار برای بازکردن پاورشل بر روی آن راست کلید کرده و Run as Administrator را کلیک کنید :

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • حال اگر به این پنجره نگاه کنید متوجه می‌شوید که در بالای آن نوشته شده است : Administrator : Windows PowerShell یعنی ما دسترسی ادمین داریم و اکنون قادر به اجرای دستورات ادمین هستید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *