ویروس Xavier

منتشر شده در دسته : تازه ها

ویروس Xavier بر روی بیش از 800 اپلیکیشن موجود در فروشگاه گوگل پلی یافت شد.

ویروس Xavier

متخصصان بیان کرده اند که بیش از 90 درصد اپلیکیشن های اندروید رایگان هستند. هرچند رایگان بودن اپلیکیشن به این معنا نیست که توسعه دهندگان به هیچ منفعتی نمی رسند. منبع اصلی درآمد بیشتر اپلیکیشن های اندروید از راه تبلیغات می باشد. بیشتر تبلیغاتی که در این اپلیکیشن ها می بینیم از طریق کتابخانه های تبلیغاتی و کدهای جاسازی شده در رابط کاربری اپلیکیشن عرضه می شوند.

متاسفانه توسعه دهندگان اپلیکیشن ها بایستی به این کتابخانه ها اعتماد کرده تا تبلیغات مناسب در اختیار اپلیکیشن خود قرار دهند. ویروس Xavier در حقیقت یک کتابخانه تبلیغاتی بوده  که به خانواده بدافزار AdDown که تاکنون 2 سال عمر داشته, تعلق دارد. ویروس Xavier یا بهتره بگوییم کتابخانه تبلیغاتی Xavier در ابتدا در سال گذشته و در ماه سپتامبر پدیدار شد. تحقیقات نشان داد که حداقل 800 اپلیکیشن اندروید از این سرویس برای تبلیغات خود استفاده کردند. تبلیغات مخرب این کتابخانه دارای ویژگی هایی بوده که موجب بکارگیری و نفوذ به دیوایس اندروید قربانی می شود. مهم نیست که یک گوشی هوشمند باشد یا تبلت و حتی تلویزیون. این بدافزار قادر است :

فایل های APK را بدون اطلاع کاربر بر روی دیواس قربانی نصب کند.

کدهای مورد نظر را به صورت ریموت اجرا کرده تا به موجب آن هکرها قادر به اجرای کد بر روی دیوایس قربانی باشند.

اطلاعات شخصی, مدل گوشی , سیم کارت یا حتی اطلاعات اپلیکیشن ها را به سرقت برده

بیشتر اپلیکیشن های آلوده به Xavier اکنون ایمن هستند. این بدافزار در طیف وسیعی از اپلیکیشن ها یافت شد. اپلیکیشن هایی همچون نرم افزارهای ویرایش عکس , پلیرهای صدا و تصویر , ابزارهای بهینه سازی گوشی , ابزارهای تغییر زنگ گوشی و … لیست کامل اپلیکیشن ها را می توانید از اینجا مطالعه کنید

نظرات غیرمرتبط با محتوای این مطلب تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *