اپلیکیشن وب چیست

منتشر شده در دسته : تست نفوذ وب

عبارت اپلیکیشن وب چیست ؟ اپلیکیشن وب برای افراد مختلف معانی متفاوتی را در بر دارد . بسته به شخص مخاطب شما و محتوای مورد گفتگو افراد مختلف از عباراتی مثل اپلکیشن وب ، وب سایت ، سیستم مبتنی بر وب ، نرم‌افزار مبتنی بر وب و یا حتی خود کلمه وب استفاده می‌کنند که به نحوی همگی معانی یکسان و مشابهی دارند .

اپلیکیشن وب چیست

سازگاری گسترده اپلیکیشن های وب نسبت به نسل قبلی که تنها وبسایت هایی استاتیک و HTML بودند ، موجب شده تا به سختی بتوان تفاوتی بین این عبارات پیدا کرد . در این کتاب ما بیشتر از عبارت * اپلیکیشن وب * استفاده خواهیم کرد . این شامل هر نرم‌افزار مبتنی بر وبی است که عمل‌کردی را مبتنی بر ورودی های کاربر انجام داده و با سیستم‌های پس زمینه مثل پایگاه داده‌ها و سرورها در تعامل است . زمانی که یک کاربر با یک وبسایت تعامل برقرار می‌کند تا کار خاصی را انجام دهد ،( مثل ورود به یک وبسایت و کارهای بانکی و خرید ) در حقیقت با سیستم‌های پشتی و پس زمینه (ولی به صورت غیرمستقیم و ایمن و محدود) ارتباط برقرار می‌کند و این یک اپلیکیشن وب است .

تا اینجا تا حد زیادی فهمیدیم که اپلیکیشن وب چیست . با استناد به اپلیکیشن های وب هر کاری که انجام می‌دهیم سطح تماسی را برای هکرها به اپلیکیشن فراهم می‌کند . کمی ساده‌تر نگاه کنیم . اپلیکیشن های وب کدهایی هستند که توسط اشخاص برنامه نویس نوشته شده‌اند . برنامه نویس انسان است و انسان هم همانگونه که مطلع هستید جایزالخطا !

در نتیجه احتمال بروز خطاها افزایش پیدا می‌کند . انسان خسته می‌شود ، عصبانی و بی حوصله و گرسنه و تشنه می‌شود و همین‌ها موجب بروز حواس پرتی و پدید آمدن باگ های برنامه نویسی می‌شود .

شاید با خودتان بگویید خطای برنامه نویسی و باگ های موجود در برنامه ایجاد شده ، یک خطای انسانی است که به سادگی آن را می‌توان توسط یک برنامه نویس برطرف کرد . واقعیت چیز دیگری است . بیشتر آسیب‌پذیری ها به سادگی ترمیم نمی‌شوند چرا که اکثر ایرادهای ایجاد شده به فازهای اولیه چرخه توسعه حیات نرم‌افزار باز می‌گردد . وارد جزئیات نمی‌شویم فقط در این حد بدانید که برقرار امنیت خیلی آسان‌تر است که به عنوان بخشی از فازهای توسعه نرم‌افزار پیاده‌سازی شود و به عنوان یکی از نیازمندی ها در نظر گرفته شود تا اینکه پروژه تمام شود و پس از آن بخواهید ایرادهای پدید آمده را رفع و رجوع کنید .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *