ادامه فعالیت WannaCry

منتشر شده در دسته : تازه ها

خبرها حاکی از ادامه فعالیت WannaCry می باشد. بدافزار WannaCry  به تخریب در سراسر دنیا ادامه می دهد. هوندا, ردفلکس در میان قربانیان این باج افزار هستند. بیش از یک ماه پس از اولین شیوع بدافزار WannaCry این ویروس به آلودگی ماشین ها در سراسر جهان ادامه می دهد. همگی شنیده ایم که حمله ابتدایی سایبری WannaCry در 12 ماه می آغاز شد. کمی پس از شروع این حمله محققان امنیتی آن را متوقف ساختند.

ادامه فعالیت WannaCry

هر چند این اقدام برای توقف فعالیت مجرمان سایبری کافی نبوده و نسخه های بروزرسانی شده باج افزار WannaCry گسترش یافتند. همین زمان بود که با پوشش رسانه ای عظیم این بدافزار به شکل های گوناگون و حتی در نسخه های اندروید پدید آمد. هرچند این نسخه ها پیچیدگی زیادی نسبت به نسخه اصلی نداشته. نسخه اصلی که وظیفه آلودگی کمپانی های غول آسایی همچون هوندا , رنو و نیسان را داشته اند.

به محض اینکه اطلاعات جدیدی درباره این ویروس حقیقی بدست آمد, متخصصان شروع به اندیشیدن و حدس درباره منشا این ویروس بدنام کردند. برخی محققان امنیتی کشورهای خاصی را مرجع آن دانسته و درگیری های رسانه ای سرگرفت.

در همین حال که رسانه ها در پی انتشار نکات و ترفندهایی برای جلوگیری از بروز این بدافزار بودند, به نظر می رسد که طیف وسیعی از کاربران رایانه ای اقدام به نصب وصله های امنیتی نکرده اند. این سیستم عامل های ویندوز وصله نشده هنوز هم آسیب پذیرند.

بر اساس گزارش رویترز, کمپانی هوندا پس از آلودگی به باج افزار WannaCry مجبور به توقف یکی از کارخانجات خودروی خود شده است. این کمپانی کار را در توکیو (Sayama Car Plant) متوقف و به صورت موقت تولید خودروهایی همچون Step WGN , Odyssey و Acord را متوقف ساخت.

این کمپانی در تاریخ 18 ژوئن از نفوذ ویروس آگاه شد. به نظر می رسید که ویروس شبکه کمپانی هوندا را در ژاپن , اروپا , امریکا شمالی و چین و دیگر نواحی هدف قرار داده است. این اولین بار نیست که یک باج افزار به تولیدکنندگان خودرور حمله می کند. در مواردی مشابه نیسان و رنو هدف حملات بودند که در نتیجه آن مجبور به توقف تولید خودروی خود در هند , فرانسه , رومانی , ژاپن و بریتانیا شدند.

 

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *