بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل یکی از ابتدایی ترین کارهایی است که باید انجام دهید . سیستم کمکی پاورشل (Help System) مهم‌ترین منبع درون پاورشل می‌باشد . ولی پاورشل به صورت پیش‌فرض دارای چنین سیستم کمکی نمی باشد !!؟ اولین کاری که شما پس از اجرای پاورشل باید انجام دهید این است که سیستم کمکی پاورشل را بروزرسانی کنید . چرا نسخه های جدید پاورشل به صورت پیش‌فرض سیستم کمکی را به همراه ندارند ؟ چرا باید بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل را اعمال کنیم ؟

دو دلیل وجود دارد . اول اینکه این سیستم نیاز به بروزسانی دایمی دارد . در نسخه های قبلی پاورشل بروزرسانی سیستم کمکی خیلی دشوار بود . پس با آغاز به کار ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ویندوز ۸ پاورشل به صورت پیش‌فرض دارای سیستم کمکی نمی باشد و شما باید آن را بروزرسانی کنید .

بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل

برای بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل خیلی ساده دستور update-help را به صورت زیر وارد کنید . علاوه بر این دستور یک سوییچ ویژه هم وجود دارد . سوییچ -force
زمانی که شما با استفاده از این سوییچ بروزرسانی کنید ، اگر امروز یکبار بروزرسانی کرده باشید سیستم را مجدداً مجبور به بروزرسانی می‌کنید در غیر اینصورت تا فردا سیستم بروزرسانی نخواهد شد .  یعنی اینکه بدون استفاده از سوییچ force- روزانه فقط یکبار می‌توانید سیستم کمکی را بروزرسانی کنید .

بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک نوار آبی شروع به کار کرده و فایل‌های کمکی را از اینترنت دانلود می‌کند .

بروزرسانی سیستم کمکی پاورشل

به یاد داشته باشید اگر ماشین‌هایی دارید که به اینترنت متصل نیستند ، مشکلی نیست چون کامندلت هایی وجود دارند که فایل‌های کمکی را درون یک پوشه ذخیره می‌کنند و این پوشه را می‌توانید به ماشین‌های دیگر منتقل کنید و سیستم کمکی پاورشل را بروزرسانی کنید .
خوب دلیل دوم که مایکروسافت از قراردادن پیش‌فرض سیستم کمکی جلوگیری کرده است این است که شما به سیستم کمکی بر روی همه سیستم‌های خود نیاز ندارید ! شما فقط سیستم کمکی را بر روی ماشین‌هایی نیاز دارید که در آن با پاورشل کار می‌کنید و سیستم را مدیریت می‌کنید . در یک سیستم کلاینتی که کاربران عادی از آن استفاده می‌کنند دلیلی به وجود چنین سیستمی به صورت پیش‌فرض نمی باشد . چرا این فضای حجیم داده بی استفاده دیسک شما را آشغال کند ؟ پس اولین کاری که شما در روز اول کاری خود در سازمان در پشت سیستم انجام می‌دهید این است که سیستم کمکی (Help System) پاورشل را بروزرسانی کنید .
این سیستم کمکی به ما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به بخاطرسپاری دستورات به سادگی از آن‌ها استفاده کنیم .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *