افشای داده های اوبر

منتشر شده در دسته : تازه ها

سرویس تاکسی اینترنتی اوبر “Uber” سه شنبه افشا کرد “افشای داده های اوبر” که در سال 2016 57 میلیون حساب کاربری این شرکت درز کرده است. بر اساس گزارش ها اوبر با پرداخت باج 100 هزار دلاری به هکرها تقاضای مخفی نگه داشتن رخداد و حذف داده ها داشتند.

نحوه افشای داده های اوبر

دارا خسروشاهی مدیرعامل کمپانی اوبر در بیانیه ای اعلام کرد که رخنه داده ها در ماه اکتبر سال 2016 رخداده و داده های افشا شده شامل اسامی, آدرس های ایمیل و شماره تلفن 57 میلیون از کاربران (رانندگان) اوبر می باشد. در کنار داده های رانندگان همچنین اسامی و شماره لایسنس رانندگی 600 هزار نفر در آمریکا به سرقت رفته است.

“من اخیرا متوجه شدم که در اواخر سال 2016 دو نفر خارج از شرکت به داده های ذخیره شده کمپانی بر روی سرویس سوم شخص ابری دسترسی پیدا کردند . خسروشاهی گفت”

اوبر گفت که درز دادده ها قبل از اینکه آقای خسروشاهی در همین سپتامبر گذشته مدیرعامل شود, اتفاق افتاده است. بر اساس گزارش بلومبرگ, بنیان گذار و مدیرعامل سابق اوبر “آقای Travis Kalanick” یک ماه پس از رخداد رخنه “در نوامبر 2016” از موضوع آگاه شد.

“در زمان رخداد ما گام های فوری در زمینه ایمن سازی داده ها برداشته و مانع دسترسی های بعدی افراد شدیم. در ادامه اشخاص شناسایی شدند و تعهد از حذف داده های دانلود شده بدست آمد خسروشاهی گفت”

وی گفت که تاریخچه مکانی, شمار کارت های اعتباری, شماره حساب بانک,شماره امنیت اجتماعی و یا شماره تاریخ تولد اشخاص هرگز به سرقت نرفته است.

بلومبرگ گزارش کرده است دو هکر به داده های ذخیره شده بر روی سرویس ابری آمازون با استفاده از اعتبارنامه های کشف شده بر روی گیت هاب دسترسی پیدا کردند. پس از سرقت داده ها, هکرها به اوبر ایمیل ارسال و در این زمینه باج خواهی کرده اند.

تعداد پیام ها 3

  1. سلام

    بین تمام کتاب هایی که نوشتین یه کتاب کلاینت هکینگ و کشف باگ و اکسپلویت
    نویسی کم دارین خواهشن اگه میشه یه کتاب در این زمینه ها بنویسین بنده روز اولی که این کتاب نوشته بشه و روی سایت قرار داده بشه میخرم

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *