تایپ کستینگ در پایتون

منتشر شده در دسته : زبان برنامه نویسی پایتون

تایپ کستینگ در پایتون چه معنایی دارد ؟ برخی مواقع در برنامه‌های خود ، نیاز داریم تا یک نوع داده‌ای را به نوعی دیگر تبدیل کنیم . مثلاً تبدیل یک عدد اینتجر به یک رشته . این کار را تایپ کستینگ Type Casting یا تبدیل نوع داده‌ای می نامند .

تایپ کستینگ در پایتون

سه تابع درون ساخت برای پایتون وجود دارد که این کار را برای ما انجام می‌دهند . این توابع به شرح زیر می‌باشند :

int ()
float ()
str ()

تابع int در پایتون یک مقدار float یا یک مقدار رشته ای مناسب را گرفته و آن را به مقدار اینتجر تبدیل می‌کند . مثلاً برای تبدیل یک مقدار فلوت به اینتجر به صورت زیر عمل می‌کنیم :

int (5.712987)

که نتیجه آن می‌شود عدد ۵

برای تبدیل یک مقدار رشته ای به یک مقدار اینتجر می‌توانیم به صورت زیر عمل کنیم :

int (”4”)

و نتیجه می‌شود عدد ۴ به صورت عدد (نه رشته ای)

مثال بالا رو دیدید ولی ما نمی‌توانیم بنویسیم (“int(“Hello ویا (“int (“4.22321 چرا که بایستی مقدار رشته مناسب به ورودی بدهیم . در دو حالت خطا دریافت می‌کنیم .
تابع float در عوض یک مقدار اینتجر یا مقدار رشته ای مناسب را از ورودی گرفته و آن را به مقدار فلوت تبدیل می‌کند . برای نمونه اگر بنویسیم (float (2 و یا (“float (“2 که نتیجه دریافت خروجی 2.0 می‌باشد . اگر که بنویسیم (“float (”2.09109 خروجی می‌شود 2.09109 که یک مقدار اعشاری (فلوت) می‌باشد و دیگر رشته ای نیست .

تابع str در دو سمت مقدار اینتجر یا فلوت را گرفته و خروجی رشته ای به ما می‌دهد . برای مثال اگر بنویسیم (str (2.1 خروجی می‌شود مقدار ”2.1”
اکنون که شما سه نوع داده‌ای ابتدایی در پایتون را آموختید به انواع پیشرفته‌تر آن خواهیم پرداخت . در درس‌های بعدی با ما همراه شوید .

تعداد پیام ها 4

  1. سلام خسته نباشید..
    لطفا, اگه میشه اکسپلویت نویسی به صورت پیشرفته به زبان پایتون رو هم قرار دهید..

    1. اکسپلویت نویسی نیاز به شناخت در مباحث شبکه و امنیت دارد. که با تسلط کافی برا انها می توانید در کمترین زمان پیش بینی شده یک اکسپلویت بی نقص طراحی کنید

  2. برای نوشتن برنامه ای که متن دریافتی رو به ازای هر حرف به صدای مشخصی تبدیل می کنه با استفاده از ماژول winsoundوکدBeep باید از چه مجموعه کدی استفاده کرد؟

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *