سرشماری شبکه با ابزار Superscan

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

یکی دیگر از ابزارهای سرشماری شبکه ابزار superscan می باشد . سرشماری شبکه با ابزار superscan چگونه انجام می شود ؟ SuperScan یک ابزار سرشماری رایگان شبکه است که بوسیله کمپانی مکافی پشتیبانی و بروز می گردد . این ابزار همچنین قابلیت های زیاد دیگری از جمله پینگ , آیپی لوکاپ , زون ترانسفر و .. را دارد . سرشماری در شبکه به منظور جمع آوری اطلاعات سیستم ها در داخل یک شبکه داخلی صورت می پذیرد و این اطلاعات جمع آوری شده را می توان به صورت سیستماتیک دسته بندی کرد تا در مراحل بعدی از آنها استفاده نمود . در این آزمایش شیوه سرشماری شبکه با ابزار superscan را خواهید آموخت.

آزمایش  سرشماری شبکه با ابزار superscan

کارکردن با سوپراسکن بسیار ساده است .

  • به منظور شروع به آدرس http://www.mcafee.com/us/downloads/free-tools/superscan.aspx رفته و  Superscan را دانلود کنید . دانلود از سرور نت آموز
  • این نرم افزار نیاز به نصب ندارد . پس از دانلود آنرا اجرا نمایید و به تب Windows Enumeration رفته تا عملیات سرشماری را آغاز کنید .

سرشماری شبکه با ابزار Superscan

  • در قسمت ورودی آدرس آیپی یا هاست مورد نظر را وارد کنید . من در اینجا یکی از سیستم های داخل شبکه خود را با آیپی 192.168.1.6 را وارد می کنم . این آدرس برای شما و بنا به شبکه ای که در آن هستید و سیستم هدف متفاوت خواهد بود . پس از وارد کردن آدرس آیپی از سمت چپ نرم افزار سوپر اسکن سرویس ها و ویژگی ها و بخش هایی که می خواهید سرشماری کنید را تیک بزنید . من برای ساده کردن کار فقط بخش آدرس مک , یوزر و گروهها را انتخاب می کنم . سپس بر روی Enumerate (سرشماری) کلیک کنید تا سیستم مورد نظر بررسی گردد .

سرشماری شبکه با ابزار Superscan

  • پس از پایان سرشماری در پایین با پیامی مواجه می شوید Enumeration Complete که به معنای پایان شمارش است . اطلاعات دریافتی را درباره یوزرها و گروههای سیستم مورد را مشاهده می کنید .

سرشماری شبکه با ابزار superscan - ابزار superscan

  • به منظور پاک کردن اطلاعات و شروع یک اسکن جدید از بالا بر روی دکمه Clear کلیک کنید .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *