مخفی کردن داده با Snow Steganography

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

مخفی کردن داده با snow steganography به چه طریقی پیاده سازی می شود ؟ Snow ابزاری است به منظور مخفی کردن پیام های متنی ASCII که با اضافه کردن فضاهای خالی به پایان خطوط در فایل متنی صورت می پذیرد . به دلیل اینکه فاصله ها , تب ها و فضاهای خالی به صورت کلی در نمایشگرهای متنی نمایش داده نمی شوند از دید پنهان می مانند و اگر از رمزنگاری درون ساخت برنامه نیز استفاده شود , متن مخفی شده حتی در صورت تشخیص نمایش داده نخواهد شد و قابل خواندن نیست .

پنهان نگاری در شبکه یکی از متدهای رایج مخفی کردن اطلاعات سری در شبکه می باشد . شما به منظور کسب دانش در زمینه هک اخلاقی بایستی با شیوه های مختلف و ابزارهای مختلف پنهان نگاری Steganography آشنا شوید . در این آزمایش با استفاده از ابزار Snow Steganography یک متن دلخواه را در داخل فایل متنی خود مخفی می کنیم و علاوه بر آن با استفاده از تکنولوژی درون ساخت ابزار آن را رمزنگاری می کنیم . مخفی کردن داده با snow steganography را آغاز می کنیم .

آزمایش  مخفی کردن داده با snow steganography

  • برای شروع کار به آدرس http://www.darkside.com.au/snow و نسخه زیپ شده ابزار Snow را دانلود کنید . سپس فایل دانلود شده را از حالت زیپ خارج کنید و پوشه snwdos32 را به داخل درایو C کپی کنید : دانلود از سرور نت آموز

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

  • خط فرمان را به حالت ادمین باز کنید با استفاده از دستور cd / به روت درایو c رفته . سپس باز هم با دستور cd این بار به داخل پوشه snwdos32 بروید :

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

  • با استفاده از notepad یک فایل متنی داخل پوشه snwdos32 با محتوای دلخواه به نام readme.txt ایجاد کنید :

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

  • به خط فرمان بازگردید و دستور زیر را وارد کنید :

snow -C -m “Shomare Hesabe bank Swiss bande 475983204234” -p “magic” readme.txt readme2.txt
در این دستور متن اول که در داخل “” قرار گرفته متنی است که می خواهیم در داخل فایل متنی مخفی کنیم و متن دوم که در داخل “” قرار گرفته پسورد فایل به منظور رمزنگاری است . سپس نام فایل اول که ایجاد کرده بودیم را وارد می کنیم و در آخر نام فایل جدیدی که قرار است ایجاد شود را وارد می کنیم . کاری که نرم افزار انجام می دهد این است که محتویات فایل اول readme.txt را کپی کرده و به همراه محتویات جدید مخفی شده در داخل فایل دوم radme.txt کپی می کند :

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

  • به منظور مشاهده محتویاتی که مخفی کرده ایم دستور را در خط فرمان وارد کنید :

Snow -C -p “magic” readme2.txt
متنی که در داخل “” قرار گرفته همان پسوردی است که به منظور رمزنگاری استفاده کردیم و readme2.txt نام فایل جدید ایجاد شده است :

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

  • در آخر برای اینکه مشاهده کنیم که این ابزار چگونه با استفاده از فاصله ها متن را در داخل فایل متنی ذخیره می کند به محیط گرافیکی ویندوز بازگشته و فایل Readme2.txt را در داخل نوتپد باز کنید . ملاحظه می کنید که پس از علامت های دش که مربوط به فایل قبلی ماست ابزار snow فاصله های زیادی را ایجاد کرده که به این وسیله متن مورد نظر ما را در داخل فایل متنی ذخیره و مخفی سازی کرده است .

مخفی کردن داده با ابزار Snow Steganography

 

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *