تست نفوذ پروتکل SMB

منتشر شده در دسته : بلاگ, متااسپلوییت پیشرفته

به منظور تست نفوذ پروتکل SMB در متاسپلوییت راههای مختلفی وجود دارد .در تست نفوذ پورت ها و پروتکل ها نقش اساسی ایفا می کنند چرا که نفوذ بدون آنها امکان پذیر نیست.
در فناوری اطلاعات پروتکل مجموعه ای از قوانین ارتباطی می باشد. پورت یک نقطه نهایی برای ارتباط با یک سیستم عامل می باشد. یک پورت در شبکه های کامپیوتری یک کانال دسترسی منطقی برای ارتباط بین دو دیوایس می باشد .
پروتکل SMB مخفف Server Message Block یا بلوک پیام سرور بر روی پروتکل TCP/IP یا دیگر پروتکل های شبکه قابل استفاده می باشد . با استفاده از پروتکل SMB یک اپلیکیشن (یا کاربر اپلیکیشن) قادر به دسترسی به فایل ها یا دیگران منابع سرور به صورت ریموت خواهد بود . به این طریق می توان فایل ها را بر روی سرور ریموت حذف , ایجاد , خواندن و یا بروزرسانی کرد. جدیدترین نسخه SMB در ویندوز ۱۰ و ویندوز سرور ۲۰۱۶ با نسخه ۳.۱.۱ معرفی شده است. این نسخه از رمزنگاری AES 128 GCM به علاوه AES 128 CCM پشتیبانی می کند . این پروتکل ارتباط و مذاکره امن در حین اتصال با کلاینت های SMB 2.0 را اجباری کرده است.
در متااسپلوییت چندین دستور برای تست و دسترسی SMB موجود می باشد که در اینجا معرفی می کنیم.

دسترسی محدود شده است

دسترسی به این محتوا به کاربرانی که محصول زیر را خریداری کرده اند محدود شده است. در صورتیکه این محصول را سفارش داده اید از اینجا وارد حساب کاربری خود شوید