آموزش نصب مفسر پایتون

منتشر شده در دسته : زبان برنامه نویسی پایتون

نصب مفسر پایتون چگونه انجام می شود ؟ قبل شروع به نوشتن برنامه‌ها در پایتون ما بایستی اقدام به نصب مفسر پایتون بر روی سیستم‌های خود کنیم . در این کتاب ما زبان برنامه نویسی پایتون نسخه 3 را نصب آموزش می‌دهیم چرا که در سایت پایتون ، پایتون نسخه دو را نسخه Legacy معرفی کرده‌اند . به این معنی که اشخاصی که می‌خواهند یادگیری پایتون را آغاز کنند بایستی پایتون ۳ را یاد بگیریند و آینده پایتون نسخه ۳ می‌باشد .

هرچند بایستی اشاره کرد که پایتون نسخه ۲ هم‌اکنون به صورت گسترده استفاده می‌شود و در کل این دو نسخه ۹۰ درصد مشابه یکدیگر هستند . پس با یادگیری زبان پایتون ۳ شما ۹۰ درصد پایتون ۲ را هم یاد خواهید گرفت . اگر بخواهیم از دید دیگر نگاه کنیم اکنون اکثر برنامه‌های نفوذ و شبکه با پایتون ۲ نوشته می‌شوند چرا که کتابخانه‌های پایتون ۳ هنوز خیلی گسترش نیافته اند ولی بازهم برای شروع کار توصیه بر یادگیری جدیدترین منبع می‌باشد .

شیوه  نصب مفسر پایتون

  • اگر از سیستم عامل لینوکس ابونتو استفاده می‌کنید ، پایتون ۳ و ۲ به صورت پیش‌فرض برای شما نصب شده است . به منظور استفاده کافی است خط فرمان را باز کنید . برای دسترسی به جدیدترین نسخه پایتون ۲ ، کافی است دستور python را مشابه تصویر زیر درون خط فرمان وارد کنید :

نصب مفسر پایتون

  • برای دسترسی به پایتون نسخه ۳ در سیستم عامل اوبنتو کافی است در خط فرمان دستور python3 را وارد کنید :

نصب مفسر پایتون

  • اگر می‌خواهید در سیستم عامل ویندوز کار کنید کافی است به آدرس زیر رفته و بسته مناسب برای کار نصب پایتون ۳ را دریافت و بر روی سیستم عامل خود نصب کنید :

نصب مفسر پایتون

  • پس از نصب از استارت می‌توانید به رابط های پایتون درستی پیدا کنید که در درس بعدی توضیح می‌دهیم .

نصب مفسر پایتون

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

تعداد پیام ها 2

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *