آموزش نصب مفسر پایتون

منتشر شده در دسته : زبان برنامه نویسی پایتون

نصب مفسر پایتون چگونه انجام می شود ؟ قبل شروع به نوشتن برنامه‌ها در پایتون ما بایستی اقدام به نصب مفسر پایتون بر روی سیستم‌های خود کنیم . در این کتاب ما زبان برنامه نویسی پایتون نسخه 3 را نصب آموزش می‌دهیم چرا که در سایت پایتون ، پایتون نسخه دو را نسخه Legacy معرفی کرده‌اند . به این معنی که اشخاصی که می‌خواهند یادگیری پایتون را آغاز کنند بایستی پایتون ۳ را یاد بگیریند و آینده پایتون نسخه ۳ می‌باشد .

هرچند بایستی اشاره کرد که پایتون نسخه ۲ هم‌اکنون به صورت گسترده استفاده می‌شود و در کل این دو نسخه ۹۰ درصد مشابه یکدیگر هستند . پس با یادگیری زبان پایتون ۳ شما ۹۰ درصد پایتون ۲ را هم یاد خواهید گرفت . اگر بخواهیم از دید دیگر نگاه کنیم اکنون اکثر برنامه‌های نفوذ و شبکه با پایتون ۲ نوشته می‌شوند چرا که کتابخانه‌های پایتون ۳ هنوز خیلی گسترش نیافته اند ولی بازهم برای شروع کار توصیه بر یادگیری جدیدترین منبع می‌باشد .

شیوه  نصب مفسر پایتون

  • اگر از سیستم عامل لینوکس ابونتو استفاده می‌کنید ، پایتون ۳ و ۲ به صورت پیش‌فرض برای شما نصب شده است . به منظور استفاده کافی است خط فرمان را باز کنید . برای دسترسی به جدیدترین نسخه پایتون ۲ ، کافی است دستور python را مشابه تصویر زیر درون خط فرمان وارد کنید :

نصب مفسر پایتون

  • برای دسترسی به پایتون نسخه ۳ در سیستم عامل اوبنتو کافی است در خط فرمان دستور python3 را وارد کنید :

نصب مفسر پایتون

  • اگر می‌خواهید در سیستم عامل ویندوز کار کنید کافی است به آدرس زیر رفته و بسته مناسب برای کار نصب پایتون ۳ را دریافت و بر روی سیستم عامل خود نصب کنید :

نصب مفسر پایتون

  • پس از نصب از استارت می‌توانید به رابط های پایتون درستی پیدا کنید که در درس بعدی توضیح می‌دهیم .

نصب مفسر پایتون

تعداد پیام ها 2

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *