اتصال زنجیره ای دو سیستم با Proxy Workbench

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

می خواهیم  اتصال دو سیستم با proxy workbench  را عملیاتی کنیم . Proxy Workbench یک ابزار اختصاصی پروکسی سرور می باشد که نیاز توسعه دهندگان وب , متخصصان امنیتی , مدرسان و هکرها را در لحظه برآورده می کند . به این معنی که شما با استفاده از ابزار Proxy Workbench پروکسی ورک بنچ می توانید دو سیستم را از مسیر پورت خاصی به هم متصل نمایید و ترافیک عبوری در شبکه را تست کنید . در این آزمایش به شما خواهیم آموخت که چگونه  اتصال دو سیستم با proxy workbench  را پیاده سازی کنید . چگونه با استفاده از ابزار پروکسی ورک بنچ دو سیستم کلاینتی را به هم متصل کرده و ترافیک عبوری از این دو را در داخل نرم افزار مشاهده نمایید :

آزمایش اتصال دو سیستم با proxy workbench

 • برای شروع به این آدرس رفته و نرم افزار پروکسی ورک بنچ را دانلود نمایید . دانلود از سرور نت آموز
 • پس از نصب و اجرای نرم افزار با ویزارد Configure Proxy Workbench که به منظور پیکربندی نرم افزار است مواجه می شوید .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • در این ویزارد از سمت چپ پروتکل HTTP Proxy – Web را انتخاب کنید و سپس از سمت راست چک باکس HTTP را پر کنید . سپس از پایین بر روی Configure HTTP for port 8080 کلیک نمایید .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • در پنجره جدید آدرس آیپی دیگر سیستمی که می خواهید با این کامپیوتر جفت کنید را وارد نمایید . برای مثال من دو سیستم دارم با آدرس های سیستم شماره1: 192.168.1.4 و سیستم شماره2: 192.168.1.2 . در حال حاضر این تنظیمات را بر روی سیستم شماره 1 انجام می دهم در نتیجه آدرس آیپی سیستم جفت آن یعنی 192.168.1.4 را وارد در قسمت Proxy Server وارد می کنم و در قسمت Port پورت شماره 8080 را وارد می نمایم . بر روی ok کلیک کرده و این پنجره را می بندم .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • مرورگر فایرفاکس را باز کنید به بخش Options رفته و در تب Network در قسمت Connetion بر روی Settings کلیک نمایید .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • گزینه Manual Proxy Configuration را انتخاب کرده و آدرس آیپی 127.0.0.1 را در قسمت HTTP Proxy و در قسمت مقابل آن در Port 8080 وارد کنید . با این کار در واقع یک لوپ بک برای تست از مسیر پورت 8080 بر روی مرورگر ایجاد می کنید .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • اکنون تمام این مراحل انجام شده را بر روی سیستم دیگر خود وارد کنید با این تفاوت که در سیستم دو در مرحله شماره 4 آدرس آیپی سیستم 1 یعنی 192.168.1.2 را بایستی وارد کنید . البته آدرس های آیپی شما بنا به شبکه ای که در آن هستید متفاوت خواهد بود .
  8- حالا هر دو نرم افزار را در دو سیستم باز نموده . سپس به مرورگر فایرفاکس در یکی از سیستم ها رفته و یک سایت را به دلخواه باز کنید . ملاحظه می کنید که در سیستم شماره 1 با آدرس آیپی 192.168.1.4 ترافیک سیستم شماره دو یعنی آدرس آیپی 192.168.1.2 فوروارد شده است

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • به سیستم شماره دو رفته و می بینید که ترافیک سیستم شماره یک یعنی 192.168.1.4 فوروارد شده است .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • یکبار دیگر از قسمت Tools به بخش پیکربندی پروتکل ها رفته و اینبار پروتکل HTTP را بر روی گزینه اول با پورت 80 On the web Server Connect to port قرار دهید .

اتصال زنجیروار دو سیستم با ابزار Proxy Workbench

 • حالا به سیستم دیگر رفته و سایت نت آموز را در مرورگر تنظیم شده فایرفاکس باز کنید . ملاحظه می کنید که ترافیک سایت نت آموز از سیستم دیگر در اینجا فوروارد شده است .

اتصال دو سیستم با proxy workbench - ابزار proxy workbench

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *