گزینه های کمکی در پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

گزینه های کمکی پاورشل کدامند ؟ درون پاورشل چه گزینه های کمکی وجود دارد ؟ در اینجا می‌خواهم به شما آموزش دهم چگونه شروع به خواندن و کنترل فایل‌های کمکی کنید . تا اینجا گفتیم که چگونه دستورات را کشف کنیم . کشف دستورات لازم است تا نیاز به حفظ آن‌ها نداشته باشیم .

گزینه های کمکی پاورشل

کار با گزینه های کمکی پاورشل را شروع می کنیم . اکنون سطوح مختلف کمکی که می‌توانید دریافت کنید را توضیح می‌دهم . بیایید با همین دستور get-process کار کنیم . دستور get-process را اجرا کنید تا ببینیم چه کاری برای ما انجام می‌دهد ؟

لیستی از پروسه های در حال اجرا بر روی سیستم را به من نشان می‌دهد :

گزینه های کمکی در پاورشل

خوب حالا به سیستم کمکی برای این دستور نگاهی بیندازیم .

گزینه های کمکی در پاورشل

وقتی که به صورت ساده و با دستور get-help get-process فایل کمکی را نگاه می‌کنم در‌واقع فایل کمکی را به صورت ساده شده مشاهده می‌کنم .

گزینه های کمکی در پاورشل

در این حالت یکسری بخش‌های اصلی وجود دارد . نام کامندلت NAME ، توضیح کوتا SYNOPSIS ، سینتکس SYNTAX که به طور مفصل توضیح خواهیم داد و سپس DESCRIPTION را نشان می‌دهد . این توضیحی جزیی تر و کامل‌تر درباره دستور می‌باشد . این وضعیت نمایش فایل‌های کمکی نسبتاً خوب است ولی برای شما کافی نیست . گزینه های کمکی پاورشل فراتر از این هستند . راه‌های دیگری برای نمایش بیشتر فایل‌های کمکی وجود دارد . یک مثال . یکی از موارد مورد علاقه بنده اضافه کردن سوییچ Detailed-

گزینه های کمکی در پاورشل

جستجو جزیی با این شیوه علاوه بر موارد قبلی موارد بیشتری را نمایش می‌دهد . به زودی درباره پارامتر ها صحبت خواهیم کرد . پارامترها به شما کمک می‌کنند تا کامندلت ها را بهینه‌تر و کنترل کنید . شما معنی این پارامترها را نمی‌دانید ولی اگر از جستجوی جزیی استفاده کنید نگاه کنید :

گزینه های کمکی در پاورشل

نحوه عمل‌کرد هرکدام از این پارامترها توضیح داده شده است . این توضیحات بسیار ارزشمند هستند . چرا که پارامترها می‌توانند طولانی شوند و در صورتی که مفهوم آن‌ها را ندانید گیج‌کننده خواهد بود .
یکی از بخش‌های مهم جستجوی جزیی مثال‌های از پیش تعیین شده به همراه توضیح نحوه کارکردن می‌باشد . مثال‌ها به شما آموزش می‌دهند که چگونه به صورت کاربردی‌تر از کامندلت ها استفاده کنید . و این مثال‌ها واقعاً مثالی خوبی هستند . این مثال‌ها توسط حرفه‌ای ها و اشخاصی که مدیران درجه بالای شبکه هستند نوشته شده‌اند .

گزینه های کمکی در پاورشل

از سوییچ Examples- می‌توانید استفاده کنید تا در جستجو مستقیماً به سراغ مثال‌ها بروید :

گزینه های کمکی در پاورشل

در اینجا توضیحات اضافی حذف شد و فقط مثال‌ها نمایش داده شد .

علاوه بر این دو سوییچ معرفی شده سوییچ دیگری با نام full- وجود دارد .

گزینه های کمکی در پاورشل

در این نوع نمایش فایل‌های کمکی در بخش پارامترها یکسری اطلاعات اضافی نمایش داده می‌شود . بعداً که شروع به استفاده از پایپ لاین ها خواهیم کرد ، این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد که مواردی که برای ما درست کار نمی‌کنند را عیب یابی کنیم .

گزینه های کمکی در پاورشل

خوب بگذارید نشان دهم دستور showwindow- چه کار می‌کند . این دستور فایل کمکی درخواست شده را در یک پنجره جدا نمایش می‌دهد .

گزینه های کمکی در پاورشل

شاید از خودتان بپرسید چرا باید این کار را انجام دهیم و دلیل آن این است . موارد زیادی وجود دارد که شما می‌خواهید یک کامندلت کار کند و می‌خواهید همانطور که با کامندلت ها کار می‌کنید فایل‌های کمکی را هم بخوانید . بویژه در شرایطی که دوتا مانیتور دارید می‌توانید پاورشل را در یک مانیتور گذاشته و پنجره کمکی را در مانیتوری دیگر تا کار شما آسان‌تر شود . در این شرایط حتی می‌توانید دستورات را به سادگی کپی کنید و منتقل کنید . پس گزینه showwindow بسیار مفید است .
ولی یک ترفند را به شما نشان می‌دهم . کار دیگری که شما می‌توانید انجام دهید این است که دو پنجره پاورشل را همزمان باز کنید و در یک پنجره دستورات کمکی را جستجو کنید و در پنجره دیگر کار خود را انجام دهید . پس بنا به سلیقه شخصی شما راههای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد .

یکی از دلایلی که من عاشق این پنجره showwindow هستم این است که به ما اجازه جستجو را می‌دهد . فرض کنید می‌خواهیم ببینیم که آیا پارامتری با نام ComputerName وجود دارد یا خیر . می‌بینید که چقدر کار را ما را راحت‌تر کرد . پس شاید این شیوه مورد علاقه شما هم بشود .

گزینه های کمکی در پاورشل

یک مورد دیگر وجود دارد که می‌خواهم به شما نشان دهم . آنقدر مورد نیاز نیست ولی هنوز در کنسول موجود است . سوییچی با نام online- وجود دارد .

گزینه های کمکی در پاورشل

اگر با نسخه های قدیمی تر پاورشل کار می‌کنید و منظور از قدیمی تر یعنی نسخه های ۲ و قبل آن هست ، سیستم کمکی درون ساخت است و قابل بروزرسانی نیست پس کاری که مایکروسافت کرد این بود که سیستم کمکی را بروزرسانی کرد و بر روی وب قرار داد . شما هم‌اکنون می‌توانید به جدیدترین نسخه فایل‌های کمکی از طریق وب دسترسی پیدا کنید . دلیل اینکه این گزینه شاید هنوز هم کاربردی باشد این است که بسیاری از سرورهای شما هنوز از پاورشل نسخه ۲ استفاده می‌کنند و از این طریق می‌توانید جدیدترین کمک‌ها را دریافت کنید .

یادتون می یاد گفتم تو پاورشل هیچ وقت نیاز نیست هیچ چیزی رو حفظ کنید ؟ دلیلش این هست اگر در حین کار با پاورشل خدایی نکرده فراموشی مطلق گرفتید دستور get-help را بر روی خود get-help اجرا کنید . و همه سوییچ هایی که تا الان گفتیم و توضیح خود دستور get-help و نحوه استفاده از فایل‌های کمکی هم به شما نمایش داده می‌شود . پس شما نیاز نیست چیزی را حفظ کنید . نتیجه می گیریم که فراگیری گزینه های کمکی پاورشل یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی های آن محسوب می شود .

گزینه های کمکی در پاورشل

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *