قبل از شروع یادگیری پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

آیا یادگیری پاورشل کار دشواری است ؟ حتماً شنیده‌اید که پاورشل دارای یک زبان اسکریپت نویسی هست و ابزار فوق‌العاده مدیریتی هست و فکر می‌کنید که قبل از شروع یادگیری پاورشل کار موارد زیادی را بایستی یاد بگیرید .

یادگیری پاورشل

اجازه بدهید کار را برای شما ساده کنم . مسلماً شما بایستی یکسری مهارت های شبکه داشته باشید و همچنین بایستی مدیریت ویندوز سرور را بلد باشید . به عبارت دیگر شما بایستی یک مدیر شبکه باشید ولی آنچه شما لازم نیست بلد باشید . شما نیاز ندارید که اسکریپت نویسی بلد باشید و یا تجربه خط فرمان داشته باشید . برای شروع این دوره نیاز به هیچ تجربه و دانش قبلی در زمینه پاورشل و اسکریپت نویسی ندارید و این دوره کار از صفر شروع می‌کند و آنچه باید بدانید را به شما آموزش می‌دهد پس تا زمانی که به ویندوز سرور مسلط باشید مشکلی نخواهید داشت .

در این آموزش مبنای کار ما آموزش تک تک دستورات پاورشل نیست چرا که از نظر فنی برای یک سیستم اسکریپت نویسی این چنینی کاری دشوار است . پاورشل به شیوه یک زبان برنامه نویسی ساختار دهی شده است و دستورات آن دارای قاعده و قانون منظمی هستند . به همین نحوه شما به جای حفظ کردن تک تک کامندلت ها نحوه استفاده از این سیستم را یاد می گیرید . این کار با وجود سیستم کمکی قوی که در قلب پاورشل تعبیه شده است بسیار ساده است . شما تنها کافی است که بتوانید تا دستورات و کامندلت های دلخواه خود را با استفاده از این سیستم کمکی جستجو کنید و تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی کنید .

مسلما استفاده از چنین سیستمی رویکرد بهتری است و برای یک مدیر شبکه که دایما نیاز به پیدا کردن کامندلت های مختلف است و در مقابل زمان کافی برای به خاطر سپردن آنها را ندارد و یا انسان فراموشکاری است کافی است تا فقط بتواند درون پاورشل جستجو کند , کامندلت مورد نظر خود را پیدا کند , ساختار دستورات را درک کند و به درستی و در جای مناسب از آنها استفاده کند .

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *