قبل از شروع یادگیری پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

آیا یادگیری پاورشل کار دشواری است ؟ حتماً شنیده‌اید که پاورشل دارای یک زبان اسکریپت نویسی هست و ابزار فوق‌العاده مدیریتی هست و فکر می‌کنید که قبل از شروع یادگیری پاورشل کار موارد زیادی را بایستی یاد بگیرید .

یادگیری پاورشل

اجازه بدهید کار را برای شما ساده کنم . مسلماً شما بایستی یکسری مهارت های شبکه داشته باشید و همچنین بایستی مدیریت ویندوز سرور را بلد باشید . به عبارت دیگر شما بایستی یک مدیر شبکه باشید ولی آنچه شما لازم نیست بلد باشید . شما نیاز ندارید که اسکریپت نویسی بلد باشید و یا تجربه خط فرمان داشته باشید . برای شروع این دوره نیاز به هیچ تجربه و دانش قبلی در زمینه پاورشل و اسکریپت نویسی ندارید و این دوره کار از صفر شروع می‌کند و آنچه باید بدانید را به شما آموزش می‌دهد پس تا زمانی که به ویندوز سرور مسلط باشید مشکلی نخواهید داشت .

در این آموزش مبنای کار ما آموزش تک تک دستورات پاورشل نیست چرا که از نظر فنی برای یک سیستم اسکریپت نویسی این چنینی کاری دشوار است . پاورشل به شیوه یک زبان برنامه نویسی ساختار دهی شده است و دستورات آن دارای قاعده و قانون منظمی هستند . به همین نحوه شما به جای حفظ کردن تک تک کامندلت ها نحوه استفاده از این سیستم را یاد می گیرید . این کار با وجود سیستم کمکی قوی که در قلب پاورشل تعبیه شده است بسیار ساده است . شما تنها کافی است که بتوانید تا دستورات و کامندلت های دلخواه خود را با استفاده از این سیستم کمکی جستجو کنید و تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی کنید .

مسلما استفاده از چنین سیستمی رویکرد بهتری است و برای یک مدیر شبکه که دایما نیاز به پیدا کردن کامندلت های مختلف است و در مقابل زمان کافی برای به خاطر سپردن آنها را ندارد و یا انسان فراموشکاری است کافی است تا فقط بتواند درون پاورشل جستجو کند , کامندلت مورد نظر خود را پیدا کند , ساختار دستورات را درک کند و به درستی و در جای مناسب از آنها استفاده کند .

یک دیدگاه

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *