ردیابی مسیر با Path Analyzer Pro

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

ردیابی مسیر شبکه چگونه انجام می شود ؟  ابزار Path Analyzer Pro مسیر (Route) را به صورت پیشرفته در شبکه ردیابی می کند و تست عملکرد , دی ان اس , هویز و همچنین وضعیت شبکه را به ما تحویل می دهد تا از طریق آن هم بتوانیم هم مشکلات شبکه را بررسی کنیم و هم بتوانیم شبکه مورد نظر را جاسوسی کنیم . در این آزمایش می خواهیم فرایند ردیابی مسیر با Path Analyzer Pro را پیاده سازی کنیم .

ردیابی مسیر شبکه

تمامی اطلاعاتی که تاکنون از آزمایش های قبلی جمع آوری کرده اید شما را به سطح آگاهی نسبی از شبکه مورد نظر رسانده است . اکنون بایستی بتوانید بهترین روت ها را برای حمله به شبکه مورد نظر پیدا کنیم . در این زمینه ابزارهای گوناگونی وجود دارد که در این آزمایش می خواهیم مسیر های شبکه مورد نظر را با استفاده از ابزار Path Analyzer Pro بدست آوریم .

در این آزمایش بررسی می کنیم که وقتی که شما یک بسته مثلا ICMP را برای سایت گوگل ارسال می کنیم در طول حرکت بسته تا مقصد از چه مسیرهایی عبور می کند تا به مقصد برسد . این کار را می توان با استفاده از خط فرمان و دستور Tracert نیز انجام داد ولی استفاده از ابزار Path Analyzer ویژگی ها و قابلیت های بیشتری را در اختیار شما می گذارد و کار را برای شما آسان تر می کند . قبل از شروع شاید بپرسید دستور Trace Route چیست ؟ ردیابی مسیر شبکه چیست ؟ به صورت خلاصه . این دستور ابزاری است برای اندازه گیری و محاسبه مسیرهای شبکه . درست مثل این است که شما بسته ای را برای شخصی ارسال کنید و به همراه بسته ارسالی یک ردیاب پیشرفته نیز ارسال کنید . این ردیاب تعداد ایستگاههای پستی که بسته در آن توقف می کند و همچنین زمان ارسالی بسته را تا زمان رسیدن آن محاسبه می کند . همین کار را در شبکه انجام می دهیم تا بتوانیم مسیرهای شبکه را جاسوسی کنیم و یا حتی از سلامت آنها اطلاع بدست آوریم (در زمان عیب یابی یک شبکه با چندین روت کاربرد دارد) .

این آزمایش را میتوانید در ویندوزهای سروری و کلاینتی مایکروسافت انجام دهید . من به این منظور از ویندوز کلاینتی هشت استفاده می کنم .

آزمایش  ردیابی مسیر شبکه  با Path Analyzer Pro

 • به منظور شروع آزمایش شما نیاز به نرم افزار Path Analyzer Pro دارید . می توانید این نرم افزار را از آدرسhttps://www.pathanalyzer.com/download.opp دانلود کنید ولی متاسفانه نسخه اصلی این نرم افزار رایگان نیست و پس از ده روز بایستی برای ادامه استفاده لایسنس خریداری کنید شما که نمی خواهید هزینه کنید ؟ خوشبختانه من نسخه پرتابل کرک شده آن را برای شما فراهم کرده ام می توانید نسخه کرک شده نرم افزار Path Analyzer Pro 2.7 دانلود کنید . دانلود از سرور نت آموز
 • پس از دانلود نرم افزار را باز کنید ! توجه . اگر می خواهید نرم افزار کار کند بایستی حتما آن را با دسترسی ادمین اجرا کنید در غیر اینصورت در حین کار با پیام خطایRaw Socket مواجه خواهید شد . پس بر روی نرم افزار راست کلیک کرده و بر روی Run As Administrator کلیک کنید .
 • به منظور شروع تنظیمات پیش فرض بسته در سمت چپ را به حالت پیش فرض رها کرده . آدرس سایت مورد نظر www.netamooz.net را در قسمت آدرس بار وارد کرده .
  از قسمت سمت چپ گزینه Timed Trace را انتخاب کرده و بر روی Trace کلیک کنید .

ردیابی مسیر با استفاده از ابزار Path Analyzer Pro

 • زمان مورد نظر خود برای مسیریابی را تعیین کنید . من در اینجا زمان سه دقیقه را انتخاب کرده ام .
 • پس از سه دقیقه نتایج مسیریابی برای شما نمایان می شود . هر کدام از تب های نرم افزار گزارش مسیریابی را به گونه ای متفاوت به شما نشان خواهد داد . تب Report گزارش کلی مسیریابی و آدرس های آیپی در مسیر به همراه جزئیاتش به همراه نمایی کلی از چارت را نشان می دهد که در تب چارت , چارت به صورت جامع نمایش داده می شود . همچنین در تب Geo می توانید نقشه ای جغرافیایی از وضعیت کلی را مشاهده کنید .

ردیابی مسیر شبکه - ردیابی مسیر با Path Analyzer Pro

یک دیدگاه

 1. سلام خوبین ؟ چرا من انجام میدم خطا میده
  no reply packets recive after ttl 1, you must may try chang seting
  باید چیکار کنم ممنون میشم

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *