ابزار nping

منتشر شده در دسته : بلاگ

دستور nping به کاربران این توانایی را داده که بسته های شبکه را بر اساس طیف وسیعی از پروتکل ها (TCP,UDP,ICMP,ARP) ایجاد کنند. شما با استفاده از این ابزار می توانید فیلدهای هدر پروتکل را سفارشی سازی کنید. مثلا پورت مبدا و مقصد را برای پروتکل TCP و UDP تعیین کنید. تفاوت بین nping و دیگر انواع مشابه که قبلا معرفی کردیم این است که دستور nping دارای قابلیت تعیین مشخصات چندین میزبان هدف و پورت می باشد.

به علاوه اینکه از ابزار nping می توان برای ارسال یک درخواست ICMP echo request درست مثل ping استفاده کرد. دستور nping برای تست بار شبکه , حملات مسمومیت آرپ و حملات ردسرویس نیز می توان استفاده کرد.

دستور nping

در کالی لینوکس ابزار nping به صورت پیش فرض بخشی از بسته نصبی ابزار قدرتمند Nmap می باشد. حالت های کاوش پشتیبانی شده توسط ابزار nping در جدول زیر نمایش داده می شود.

دستور nping - ایجاد بسته های سفارشی - ایجاد بسته های سفارشی با دستور nping

برای استفاده از دستور nping خط فرمان را باز کنید و از ساختار دستوری زیر استفاده کنید. در اینجا ما یک درخواست ICMP echo به ماشین های هدف با آدرس های آیپی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳ , ۱۹۲.۱۶۸.۱.۴ و ۱۹۲.۱۶۸.۱.۵ ارسال کرده و برای هر میزبان تنها یک درخواست پینگ ارسال می شود (به دلیل استفاده از سوییچ c 1-)

دستور nping - ایجاد بسته های سفارشی - ایجاد بسته های سفارشی با دستور nping

از خروجی بدست آمده از کاوش بالا می توان به این نتیجه رسید که تنها سیستم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳ زنده و قابل دسترسی است و بقیه بسته های ارسالی به دیگر سیستم ها از دست رفته اند.

در صورتیکه ماشین به بسته درخواست ICMP echo پاسخگو نیست برای اطمینان از عدم قابلیت دسترسی می توان بسته های TCP SYN را بر روی یک پورت باز ارسال کرد.

برای مثال در دستور زیر یک بسته (با استفاده از سوییچ c 1-) از نوع TCP (با استفاده از سوییچ tcp–  ) بر روی پورت ۲۲ (با استفاده از p 22-) ارسال کردیم.

دستور nping - ایجاد بسته های سفارشی - ایجاد بسته های سفارشی با دستور nping

خب مسلما بایستی پورت های باز بر روی ماشین هدف را حدس زد. توصیه بر این است که ابتدا پورت های رایج باز بر روی ماشین هدف را بررسی کنید. پورت هایی همچون ۲۱,۲۲,۲۳,۲۵,۸۰,۴۴۳,۸۰۸۰ و ۸۴۴۳

از نتایج بدست آمده در بالا می توان دید که ماشین ۱۹۲.۱۶۸.۱.۹ بر روی شبکه زنده و قابل دسترسی است چرا که زمانیکه بسته از پورت ۲۲ TCP ارسال کردیم پاسخی را از ماشین هدف دریافت کردیم.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *