قبل از شروع اسکن

منتشر شده در دسته : ابزار انمپ

یکسری نکات مهم وجود دارد که قبل از شروع اسکن با ابزار انمپ بایستی به آنها توجه کنیم .در این بخش مقدمات و پایه‌های اسکن با ابزار انمپ Nmap را پوشش خواهیم داد .

قبل از شروع اسکن

قبل از شروع اسکن مهم است که مفاهیم زیر را درست درک کنیم :

  • فایروال ها ، روترها ، پروکسی سرورها و دیگر دیوایس های امنیتی ممکن است نتایج یک اسکن انمپ را منحرف کنند . اسکن میزبان های ریموت که بر روی شبکه محلی شما قرار نگرفته اند ممکن است به همین دلایل اطلاعات گمراه‌کننده ای را به ما بدهند . پس برای شروع بهتر است تست ها را بر روی آدرس‌های مطمئن و تست شده انجام دهیم . یکی از این مکان ها در بسیاری از موارد می‌تواند سایت scanme.nmap.org باشد که توسط خود انمپ به منظور اسکن و تست فراهم شده . اسکن آدرس‌های محلی در شبکه خانگی یا اداری خودتان می‌تواند یکی از این موارد باشد . همچنین می‌توانید اسکن های آزمایشی خود را در یک محیط مجازی بر روی چندین ماشین مجازی که در یک شبکه قرار دارند انجام دهید .
  • برخی گزینه های اسکن نیازمند دسترسی های ادمین هستند . بر روی سیستم‌های لینوکس و یونیکس این کار را می‌توانید با استفاده از کاربر root و بهتر از آن با استفاده از دستور sudo انجام دهید .
  • اسکن شبکه‌هایی که شما اجازه اسکن بر روی آن‌ها را ندارید ممکن است شما را با دردسر مواجه کند . پس حتماً قبل از اسکن از نظر قانونی اطمینان حاصل کنید تا با مشکلی مواجه نشوید . اسکن برخی شبکه‌ها ممکن است آن‌ها را از کار بیندازد و یا موجب Downtime یا از بین رفتن داده شود . همیشه اسکن سیستم‌های حیاتی را با احتیاط انجام دهید .

اکنون آماده شروع می‌شویم 🙂

یک دیدگاه

  1. باسلام
    دوست عزیزم از اینکه آموزش جامع و کاملی را در وب فارسی منتشر کرده اید ممنونم. خیلی مفید و کاربردی بود.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *