قبل از شروع اسکن

منتشر شده در دسته : ابزار انمپ

یکسری نکات مهم وجود دارد که قبل از شروع اسکن با ابزار انمپ بایستی به آنها توجه کنیم .در این بخش مقدمات و پایه‌های اسکن با ابزار انمپ Nmap را پوشش خواهیم داد .

قبل از شروع اسکن

قبل از شروع اسکن مهم است که مفاهیم زیر را درست درک کنیم :

  • فایروال ها ، روترها ، پروکسی سرورها و دیگر دیوایس های امنیتی ممکن است نتایج یک اسکن انمپ را منحرف کنند . اسکن میزبان های ریموت که بر روی شبکه محلی شما قرار نگرفته اند ممکن است به همین دلایل اطلاعات گمراه‌کننده ای را به ما بدهند . پس برای شروع بهتر است تست ها را بر روی آدرس‌های مطمئن و تست شده انجام دهیم . یکی از این مکان ها در بسیاری از موارد می‌تواند سایت scanme.nmap.org باشد که توسط خود انمپ به منظور اسکن و تست فراهم شده . اسکن آدرس‌های محلی در شبکه خانگی یا اداری خودتان می‌تواند یکی از این موارد باشد . همچنین می‌توانید اسکن های آزمایشی خود را در یک محیط مجازی بر روی چندین ماشین مجازی که در یک شبکه قرار دارند انجام دهید .
  • برخی گزینه های اسکن نیازمند دسترسی های ادمین هستند . بر روی سیستم‌های لینوکس و یونیکس این کار را می‌توانید با استفاده از کاربر root و بهتر از آن با استفاده از دستور sudo انجام دهید .
  • اسکن شبکه‌هایی که شما اجازه اسکن بر روی آن‌ها را ندارید ممکن است شما را با دردسر مواجه کند . پس حتماً قبل از اسکن از نظر قانونی اطمینان حاصل کنید تا با مشکلی مواجه نشوید . اسکن برخی شبکه‌ها ممکن است آن‌ها را از کار بیندازد و یا موجب Downtime یا از بین رفتن داده شود . همیشه اسکن سیستم‌های حیاتی را با احتیاط انجام دهید .

اکنون آماده شروع می‌شویم 🙂

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *