وضعیت پورت ها در اسکن با انمپ Nmap

منتشر شده در دسته : ابزار انمپ

در درس قبلی با وضعیت پورت ها به صورت لیست وارد آشنا شدید . در این بخش طبقه بندی  وضعیت پورت ها  را بیان کرده و وضعیت را توضیح می دهیم .

وضعیت پورت ها

این وضعیت‌ها به شش دسته کلی تقسیم می‌شوند :
باز Open
بسته Close
فیلترشده Filtered
فیلترنشده Unfiltered
باز/فیلترشده Open/Filtered
بسته/فیلترشده Close/Filtered

  • باز Open : یک پورت باز پورتی است که به صورت فعال به یک تماس ورودی پاسخ می‌دهد .
  • بسته Close : پورت بسته پورتی بر روی یک میزبان است به صورت فعالانه به یک پروب پاسخ می‌دهد ولی هیچ سرویس فعال و در حال اجرایی بر روی آن پورت وجود ندارد و سرویس دهی صورت نمی‌گیرد . پورت های بسته معمولاً بر روی سیستم‌هایی یافت می‌شوند که هیچ فایروالی وجود ندارد تا ترافیک ورودی را فیلتر کند .
  • فیلترشده Filtered : پورت های فیلترشده پورت هایی هستند که توسط یک فایروال یا برخی دیوایس های حفاظتی محافظت شده‌اند که مانع از تشخیص آن شده که پورت باز هست یا بسته .
  • فیلترنشده Unfiltered : یک پورت فیلترنشده پورتی است که انمپ قادر به دسترسی به آن است ولی به هر دلیل قادر به تشخیص باز یا بسته بودن آن نیست .
  • باز/فیلترشده Open/Filtered : یک پورت باز/فیلترشده پورتی است که انمپ را به تردید انداخته و انمپ مطمئن است که یا فیلترشده یا باز است ولی نمی‌تواند به صورت دقیق تشخیص دهد که کدام وضعیت را دارد .
  • بسته/فیلترشده Open/Filtered : یک پورت بسته/فیلترشده پورتی است که انمپ را به تردید انداخته و انمپ مطمئن است که یا فیلترشده یا بسته است ولی نمی‌تواند به صورت دقیق تشخیص دهد که کدام وضعیت را دارد .

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *