وضعیت پورت ها در اسکن با انمپ Nmap

منتشر شده در دسته : ابزار انمپ

در درس قبلی با وضعیت پورت ها به صورت لیست وارد آشنا شدید . در این بخش طبقه بندی  وضعیت پورت ها  را بیان کرده و وضعیت را توضیح می دهیم .

وضعیت پورت ها

این وضعیت‌ها به شش دسته کلی تقسیم می‌شوند :
باز Open
بسته Close
فیلترشده Filtered
فیلترنشده Unfiltered
باز/فیلترشده Open/Filtered
بسته/فیلترشده Close/Filtered

  • باز Open : یک پورت باز پورتی است که به صورت فعال به یک تماس ورودی پاسخ می‌دهد .
  • بسته Close : پورت بسته پورتی بر روی یک میزبان است به صورت فعالانه به یک پروب پاسخ می‌دهد ولی هیچ سرویس فعال و در حال اجرایی بر روی آن پورت وجود ندارد و سرویس دهی صورت نمی‌گیرد . پورت های بسته معمولاً بر روی سیستم‌هایی یافت می‌شوند که هیچ فایروالی وجود ندارد تا ترافیک ورودی را فیلتر کند .
  • فیلترشده Filtered : پورت های فیلترشده پورت هایی هستند که توسط یک فایروال یا برخی دیوایس های حفاظتی محافظت شده‌اند که مانع از تشخیص آن شده که پورت باز هست یا بسته .
  • فیلترنشده Unfiltered : یک پورت فیلترنشده پورتی است که انمپ قادر به دسترسی به آن است ولی به هر دلیل قادر به تشخیص باز یا بسته بودن آن نیست .
  • باز/فیلترشده Open/Filtered : یک پورت باز/فیلترشده پورتی است که انمپ را به تردید انداخته و انمپ مطمئن است که یا فیلترشده یا باز است ولی نمی‌تواند به صورت دقیق تشخیص دهد که کدام وضعیت را دارد .
  • بسته/فیلترشده Open/Filtered : یک پورت بسته/فیلترشده پورتی است که انمپ را به تردید انداخته و انمپ مطمئن است که یا فیلترشده یا بسته است ولی نمی‌تواند به صورت دقیق تشخیص دهد که کدام وضعیت را دارد .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *