سرشماری نت بایوس با NetBIOS Enumerater

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

سرشماری با NetBIOS Enumerater چگونه انجام می شود ؟ Enumeration یا شمارش یا سرشماری پروسه کاوش سرویس های ناشناخته به منظور شناسایی آسیب پذیری است . همچنین از این شیوه به منظور جمع آوری اطلاعات سیستم ها در یک شبکه داخلی استفاده نمود . در دو آزمایش قبلی از دو ابزار به منظور سرشماری شبکه استفاده کردیم .
Enumeration اولین حمله ای است که بر روی شبکه اجرا می شود . این پروسه همچنین جمع آوری اطلاعات ماشین های فعال در شبکه داخلی نامیده می شود . سرشماری نت بایوس یعنی اینکه اسامی نت بایوس ماشین ها را در داخل شبکه جمع آوری کنیم . در این آزمایش اسامی ماشین های , نام نت بایوس , نام کاربری و مک آدرس را با استفاده از ابزار NetBIOS Enumerator بدست می آوریم . در این آزمایش سرشماری با NetBIOS Enumerater را خواهید آموخت.

آزمایش  سرشماری با NetBIOS Enumerater

  • برای شروع به آدرس http://nbtenum.sourceforge.net رفته و نسخه باینری ابزار NetBIOS Enumerator را دانلود نمایید . دانلود از سرور نت آموز
  • ابزار شمارش نت بایوس را اجرا کرده و رنج آیپی شبکه خود را در فیلد های From و to به ترتیب وارد نمایید . این آدرس بنا به شبکه ای در آن قرار دارید متفاوت خواهد بود . پس از وارد کردن آدرس بر روی اسکن کلیک نمایید .

سرشماری شبکه با ابزار NetBIOS Enumerater

  • در سمت راست اپلیکیشن پنجره دیباگ قرار دارد . وقتی که با پیام Ready! در این پنجره مواجه شدید به این معنی است که اسکن پایان یافته است .

سرشماری شبکه با ابزار NetBIOS Enumerater

  • به منظور شروع یک اسکن جدید بر روی دکمه Clear کلیک کرده و یک اسکن جدید را آغاز نمایید.
  • به منظور جمع آوری اطلاعات بیشتر بر روی نام سیستم راست کلیک کرده و Gather information را کلیک نمایید .

سرشماری شبکه با ابزار NetBIOS Enumerater

  • ابزارهای سرشماری به دو شیوه اطلاعات را جمع آوری می کنند . اول ارسال نشست های نال (Null Sessions) و دوم حالت کاربری (User Mode) است . به صورت پیش فرض حالت نال فعال است تا در داخل شبکه با استفاده از نشست های نال اطلاعات را سرقت و جمع آوری نماید . در صورتی که این وضعیت به هر دلیل کارا نباشد می توانید (در این برنامه خاص) به بخش Settings رفته و در تب Connection نام کاربری و پسورد لوکال یا دامین شبکه را وارد کرده و از این شیوه به منظور کاوش استفاده نمایید .
  • این ابزار دارای یک لیست پورت می باشد که به منظور شناسایی پورت های باز و بسته اضافه می شود . می توانید به منظور اضافه کرده پورت به صورت دستی فایل portlist.txt را باز کرده و پورت مورد نظر را به لیست اضافه نمایید . همچنین می توانید به بخش Settings رفته و از تب Port Scan پورت های خود را مدیریت نمایید .

سرشماری شبکه با ابزار NetBIOS Enumerater

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *