نصب و پیکربندی آزمایشگاه تست نفوذ

منتشر شده در دسته : متااسپلوییت مقدماتی

چرا بایستی اقدام یه نصب آزمایشگاه تست نفوذ کنیم ؟ پیاده سازی یک آزمایشگاه تست نفوذ چه ضرورتی دارد .

نصب آزمایشگاه تست نفوذ

قبل از آنکه به دلایل دیگر بپردازیم خوب است بدانید که به دلیل غیرقانونی بودن تست برعلیه سیستم های اشخاص شما همیشه بایستی یک آزمایشگاه تست نفوذ اختصاصی در اختیار داشته باشید . اولین گام برای آغاز تست نفوذ آماده سازی و پیکربندی یک آزمایشگاه تست نفوذ است . مهم‌ترین ویژگی آزمایشگاه تست نفوذ اختصاصی بودن آن است . شما برای هر نوع تست نفوذ نیازمند یک آزمایشگاه اختصاصی خواهید بود . به چه دلیل ؟ هر اکسپلوییت و آسیب‌پذیری بر روی هر سیستم عامل و یا اپلیکیشنی عملی نیست و قابلیت اجرای موفقیت آمیز را ندارد . علاوه بر این گاهی اوقات اکسپلوییت ها و آسیب‌پذیری ها فقط بر روی نسخه و یا ریلیز خاصی از یک سیستم عامل یا اپلیکیشن قابل اجرا هستند . نصب آزمایشگاه تست نفوذ یک ضرورت است .

چه بسا در نسخه های بعدی با ارایه بسته های امنیتی (پچ های امنیتی) دیگر آسیب‌پذیری قابل اجرا نخواهد بود !!
به همین دلیل شما برای آغاز کار حتماً بایستی یک محیط آماده و مرتبط با تست های خود را داشته باشید تا سردرگم نشوید . همانطور که قبلاً هم گفتیم ما در این کتاب قصد آشنایی شما با یکسری اکسپلوییت بخصوص را نداریم . هدف از این کتاب آشنایی با محیط ابزار متااسپلوییت ، نحوه استفاده از یک اکسپلوییت و اجرا و بکارگیری آن می‌باشد .
به این منظور و برای استفاده از ابزار متااسپلوییت ما از سیستم عامل متن باز کالی لینوکس استفاده می‌کنیم . برای تست بر روی سیستم قربانی شما به نسخه خاصی از سیستم عامل های XP و windows 7خواهید داشت . علاوه بر این نحوه راه اندازی سیستم عامل Metasploitable را هم به شما خواهیم آموخت . تست در یک محیط واقعی و فیزیکی و ایجاد شبکه و استفاده از چندین سیستم رویکرد مناسبی نیست و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست .

علاوه بر این همگان قادر به ایجاد چنین محیطی نخواهند بود . شما با در اختیار داشتن یک سیستم با حداقل امکانات پردازشگر Cori5 و رم ۸ گیگابایت می‌توانید یک چنین شرایطی را ایجاد کنید . ما در این آموزش از نرم‌افزار Virtual Box (که یک ابزار مجازی سازی است) به منظور پیکربندی محیط آزمایشگاه تست خود استفاده می‌کنیم .
شما در صورت داشتن مهارت کافی می‌توانید از هر ابزار دلخواه دیگری برای پیکربندی محیط آزمایش خود استفاده کنید .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *