هدایت و تغییر مسیر ورودی و خروجی

منتشر شده در دسته : خط فرمان لینوکس

جریان ورودی و خروجی چیست ؟ هدایت ورودی و خروجی چگونه انجام می شود . این موضوعاتی است که در این درس به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

هدایت ورودی و خروجی

I/O Redirection مخفف Input / Output می باشد و با این ویژگی شما قادر هستید ورودی و خروجی را از فایل ها و به فایل ها هدایت و تغییر مسیر دهید و همچنین چندین دستور را به هم متصل کنید تا دستورات قدرتمندتری ایجاد کنید .

هدایت ورودی و خروجی استاندارد و خطا

بسیاری از برنامه هایی که ما استفاده می کنیم برخی از انواع خروجی ها را ایجاد می کنند . این خروجی اغلب شامل دو نوع است . اول نتایج برنامه را داریم یعنی داده ای که برنامه برای ایجاد آن طراحی شده است . دوم وضیعت و پیام های خطا را داریم که وضعیت فعلی برنامه را به ما گزارش می کند . اگر به یک دستوری مثل ls نگاه کنیم , می بینیم که این دستور نتایج و پیام های خطا را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد .
اگر این ایده که در لینوکس هرچیزی یک فایل است را بیاد بیاوریم می بینیم که برنامه هایی مثل ls نتایج خود را به درون یک فایل خاص با نام Standard Output (خروجی استاندارد) می فرستند و همچنین پیام های خود را به درون فایلی دیگر با نام Standard Error (خطای استاندارد) می فرستند . به صورت پیش فرض هر دوی این فایل ها به جای ذخیره سازی بر روی دیسک به صفحه نمایش لینک می شوند .
به علاوه بسیاری برنامه ها ورودی خود را از تسهیلاتی به نام Standard Input (ورودی استاندارد) می گیرند که به صورت پیش فرض به صفحه کلید متصل شده است .
I/O Redirection یا همان هدایت خروجی ورودی , ما را قادر می سازد تا مسیری که خروجی به آن می رود و یا مسیری که ورودی از آن می آید را تغییر دهیم . به صورت عادی خروجی به صفحه نمایش هدایت می شود و ورودی از صفحه کلید می آید ولی با استفاده از I/O Redirection ما می توانیم این حالت پیش فرض را تغییر دهیم .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *