مقدمه امنیت شبکه

منتشر شده در دسته : نتورک پلاس

برای یادگیری مبجث امنیت ابتدا به صورت مختصر مقدمه امنیت شبکه و مباحث کلی یادگیری را شرح می دهیم .

شاید وقتی که در ابتدا ارتباطات رایانه ای بوجود آمد و شبکه های کامپیوتری پدید آمد هیچ کس تصور نمی کرد که امنیت به مهم ترین بخش آن تبدیل خواهد شد .
به طوری که امروزه امنیت شبکه جزو مهم ترین و کاربردی ترین تخصص ها در بخش فناوری اطلاعات گردیده است . به همین دلیل مطالعه و آموزش در زمینه امنیت شامل مباحث بسیار گسترده ای است و فرا تر از سطح این مجموعه آموزشی است .

مقدمه امنیت شبکه

آنچه که در این بخش از آموزش Network Plus به شما خواهیم گفت یک معرفی کلی از مباحث اصلی امنیت شبکه است و بیشتر برای آشنایی شما با مسئله امنیت و شیوه های ایجاد امنیت و شناخت تهدید های امنیتی رایج است . شما می توانید این تخصص را با گرفتن مدارکی همچون Security+ , CEH , CHFI کسب کنید .

نکته دیگری که می خواهم به آن اشاره کنم این است که زمانی که شما قدم به عرصه امنیت شبکه می گذارید هیچ پایانی برای کسب دانش شما وجود نخواهد داشت . درست زمانی که فکر می کنید همه دانش لازم برای امنیت شبکه را بدست آورده اید , تازه متوجه می شوید در همان مقدمه امنیت شبکه هستید . بعضی سناریوها تغییر می کند و یکسری روش های جدید نفوذ و حمله کشف می شود . برخی هکرها با صرف انرژی باگ های جدیدی را کشف می کنند و راه نفوذ دیگری را پیدا می کنند . پس به یاد داشته باشید که امنیت شبکه مسئله بسیار مهمی است و دانش آن روز به روز دستخوش تغییر و پیشرفت می شود .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *