نحوه نصب پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

نحوه نصب پاورشل چگونه است ؟ یکی از موضوعات گیج‌ کننده ای که درباره پاورشل مطرح می‌شود این است که ما درباره نحوه نصب پاورشل صحبت می‌کنیم در صورتی که پاورشل از قبل نصب شده است . هم بر روی سرورها و هم بر روی سیستم‌های کلاینتی . در حقیقت پاورشل بر روی ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ و نسخه های پس از آن نصب شده است . ویندوز ایکس پی و ویندوز سرور ۲۰۰۳ می‌توانید بر روی آن‌ها نصب کنید ولی به این دلیل که این محصولات به پایان عمر خود رسیده‌اند باید سعی کنید دیگه از آن‌ها استفاده نکنید چه برسد که پاورشل را نصب کنید .

خوب پس با این اوصاف چرا بایستی درباره نصب پاورشل بدانیم ؟ چرا که ما می‌خواهیم از جدیدترین نسخه پاورشل یعنی پاورشل نسخه ۵ استفاده کنیم و نسخه های قدیمی تر سیستم عامل ویندوز این نسخه را ندارند . در حقیقت در صورتی که شما ویندوز ۱۰ را اجرا کنید ، شما پاورشل نسخه ۵ را خواهید داشت ولی اگر نسخه های قدیمی تر ویندوز را داشته باشید نسخه پاورشل شما هم قدیمی تر خواهد بود .

نحوه نصب پاورشل

  • نصب و پیدا کردن بسته دانلودی پاورشل به این سادگی نیست و بایستی از کلمه کلیدی خاصی استفاده کنیم . برای دانلود کردن پاورشل نباید کلمه کلیدی powershell را جستجو کنید بلکه پاورشل بخشی از آن است. در حقیقت آن چیزی که شما بایستی دانلود نصب کنید windows management framework می‌باشد . همین که جستجو را آغاز می‌کنید نسخه های قدیمی تر آن را مشاهده می‌کنید ولی ما نسخه 5 را می‌خواهیم .

نحوه نصب پاورشل

  • پاورشل نسخه ۱۰ هم‌اکنون بر روی کلاینت ۱۰ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲R2 نیز نصب شده است . اگر شما سیستم عامل قدیمی تری دارید و می‌خواهید از پاورشل نسخه ۵ بر روی آن استفاده کنید باید از اینجا دانلود کنید . به همین منظور بر روی لینک اول کلیک کنید :

نحوه نصب پاورشل

  • این یک صفحه مثل بلاگ را برای شما باز می‌کند ولی در این صفحه در پایین لینکی برای دانلود WMF v5 می‌باشد . بر روی لینک کلیک کنید :

نحوه نصب پاورشل

  • و در این صفحه لینک دانلود WMF v5 را مشاهده می‌کنید . پس از دانلود بسته اجرایی نصب آن بسیار ساده است و به صورت ویزاردی می‌باشد و پس از نصب یکبار سیستم خود را ریسارت کنید و سپس پاورشل نسخه پنج را خواهید داشت .

نحوه نصب پاورشل