مقابله گوگل با تروریسم

منتشر شده در دسته : تازه ها

مقابله گوگل با تروریسم و خشونت موضوعی جدید. گوگل نیز همانند فیسبوک سعی در مقابله و محدودیت علیه افراط گرایی و تروریسم دارد. گوگل سعی دارد تا محتویات و ویدیوهای مرتبط با افراط گرایی , خشونت و تروریسم را مسدود و حذف نماید. مقابله گوگل با تروریسم از طریق ترکیبی از تکنولوژی و نظارت انسانی انجام می پذیرد.

مقابله گوگل با تروریسم

مشاور عمومی گوگل Kent Walker گفته : ” گرچه ما و دیگران سالیان برای شناسایی و حذف محتویاتی که سیاست های ما را نقض می کنند تلاش کرده ایم ولی واقعیت تلخ و ناراحت کننده برای ما به عنوان یک صنعت این است که هنوز کارهای زیادی برای انجام لازم است”

والکر گفت که گوگل منابع بیشتری را برای هوش مصنوعی اختصاص داده تا ویدیوهایی که در پشتیبانی از فعالیت های تروریستی منتشر می شوند را سرکوب کند. وی افزود ” این کار می تواند بسیار چالش برانگیز باشد چرا که یک ویدیو از یک حرکت تروریستی ممکن است صرفا جنبه اطلاعاتی و آگاهی رسانی باشد که از شبکه ای همچون BBC منتشر شده باشد ولی همین ویدیو ممکن است با هدف تجلیل از اقدامی خشونت آمیز و با مضمونی متفاوت توسط کاربری متفاوت منتشر شده باشد.

ما اکنون منابع مهندسی بیشتر را برای اجرای پیشرفته ترین تحقیقات فراگیری ماشین (Machine Learning) اختصاص داده تا طبقه بندی های محتوای جدید انجام شده و شناسایی و حذف ویدیوها و محتوای مرتبط با خشونت , افراطی گرایی و تروریسم سریع تر انجام شود.

گوگل اذعان کرده که تکنولوژی به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست . ماشین قادر به شناسایی ویدیوهای دارای مشکل خواهد بود ولی هنوز هم تصمیم و نقش نهایی بر عهده متخصصان و نیروی انسانی برای مشاهده ویدیوها می باشد. گوگل سعی دارد تا 50 سازمان غیر دولتی جدید را به 63 سازمان موجود در زمینه محدودیت و حذف محتوای نامناسب اضافه کند.

والکر افزود : این کار به ما اجازه داده تا از تخصص سازمان ها در زمینه مشکلاتی همچون سخنان تنفر آمیز, خودآزاری و تروریسم بهره برداری کنیم.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *