هویز و استخراج اطلاعات دامنه

منتشر شده در دسته : بلاگ, تست نفوذ وب

رکوردهای هویز به منظور استخراج اطلاعات دامنه و جزئیات اطلاعات ثبت دامنه مالک دامین از طریق رجیسترار دامنه انجام می شود. این قرارداد و پروتکلی است که به منظور استخراج اطلاعات تماس صاحب دامنه ایجاد شده است. شما می توانید نام , آدرس , شماره تلفن و آدرس ایمیل شخص ثبت کننده دامنه را به این شیوه بدست آورید. سرورهای هویز بر روی (Regional Internet Registrars (RIR قرار دارند و به صورت مستقیم می توان آنها را بر روی پورت ۴۳ کوئری کرد.

استخراج اطلاعات دامنه

در سال ها قبل تنها یک سرور هویز در اینترنت موجود بود ولی با گسترش روز افزون اینترنت تعداد سرورهای هویز افزایش یافته است. در صورتیکه درخواست ایجاد شده از دامنه مورد نظر در یک سرور هویز موجود نباشد , درخواست به سرور هویز اصلی رجیسترار دامنه ارسال شده و نتایج به کاربر بازگشت داده می شود. ابزار هویز whois درون کالی لینوکس تعبیه شده است و به صورت مستقیم می توانید آن را از خط فرمان اجرا کنید.

اطلاعات بدست آمده از سرور هویز همان اطلاعات ثبت شده توسط صاحب دامنه هستند , پس صحت آنها وابسته به صاحب دامین است. ممکن است شخصی برای گمراه کردن اطلاعات نادرستی ارایه کند. همچنین شما می توانید برخی اطلاعات حیاتی مرتبط با دامنه را از نمایش عمومی حذف کنید.

برای بدست آوردن اطلاعات هویز کافی است دستور whois را به همراه نام دامنه هدف وارد کنید. در تصویر زیر هویز سایت لیندا را نمایش می دهیم .

اطلاعات دامنه - استخراج اطلاعات دامنه - هویز و استخراج اطلاعات دامنه - هویز

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *