حملات ردسرویس

منتشر شده در دسته : هک اخلاقی

حملات ردسرویس یا همان  حملات دیداس  توسط بوتنت ها انجام می شود . بوتنت ها سیستم هایی هستند که هکر از آنها به منظور ایجاد حمله علیه قربانی استفاده می کند .  حملات دیداس  یک نسخه پیشرفته تر از حمله DoS می باشد . درست مثل DoS , حملات DDoS نیز سعی بر این دارند با ارسال سیلی از بسته ها به سیستم مقصد مانع از دسترسی سرویس های در حال اجرای بر روی سیستم شوند  به صورتی که سیستم هدف قادر به پاسخگویی به این سیل بسته ها نباشد و از سرویس دهی خارج شود .

حملات ردسرویس و نحوه عملکرد

کلید اصلی موفقیت حملات دیداس این است که حمله از میزبان های زیاد و متفاوتی انجام می شود در صورتی که در نوع DoS این حمله فقط از سمت یک میزبان اتفاق می افتد . در حقیقت حمله DDoS یک حمله با دامنه گسترده و به صورت کاملا هماهنگ شده بر روی سیستم قربانی است .

ابزارهای حملات دیداس

Trinoo

Shaft

Tribal Flood Network

Stacheldraht

بوتنت ها   چگونه کار می کنند ؟

BOT مخفف روبوت وب است و یک نرم افزار خودکار می باشد که هوشمندانه عمل می کند . اغلب اسپمرها از بوت ها به منظور ارسال گروهی پیام ها و خبرنامه های گروهی و ایمیل ها استفاده می کنند . علاوه بر این از بوت ها می توان به عنوان ابزارهای حمله از راه دور نیز استفاده کرد . در اکثر موارد بوت ها عوامل نرم افزاری وب هستند که با صفحات وب ارتباط دارند . برای مثال خزنده های وب (اسپایدرها) روبوت های وب هستند که اطلاعات وب را جمع آوری می کنند .

خطرناک ترین بوت ها آنهایی هستند که به صورت محرمانه خود را بر روی کامپیوتر ها به منظور اهداف مخرب به صورت خودکار نصب می کنند .

برخی روبوت ها از طریق سرویس های اینترنتی از طریق ارسال پیام با دیگران کاربران ارتباط برقرار می کنند . IRC و یا دیگر رابط های وب از این جمله هستند . این روبوت ها غالبا می توانند وظایف زیادی را هندل کنند . مثل گزارش آب و هوا , ارایه اطلاعات کدپستی , لیست کردن نتایج ورزشی , تبدیل واحدهای اندازه گیری مثل واحد پول و …

BOTNET ها گروهی از سیستم های های بوت هستند . بوتنت ها اهداف مختلفی را دنبال می کنند . شامل حملات DDoS , ایجاد و یا سواستفاده از پروتکل SMTP به منظور ارسال ایمیل اسپم , کلاهبرداری بازاریابی اینترنتی , دزدی شماره سریال نرم افزارها و اپلیکیشن ها و لاگین ها و همچنین دزدی اطلاعات مالی مثل کارتهای اعتباری و ..

حملات دیداس - بوتنت ها

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *