مانیتور اتصالات شبکه با ابزار CurrPorts

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

مانیتور شبکه با CurrPorts  چگونه اجرایی می شود ؟ CurrPorts یک ابزار مانیتور شبکه است که لیست پورت های باز و در حال استفاده تی سی پی و یو دی پی را بر روی کامپیوتر لوکال به شما نشان می دهد . حتما می دانید که اینترنت از دسته پروتکلی تحت عنوان TCP/IP (تی سی پی آیپی) استفاده می کند تا داده ها را بسته بندی و انتقال دهد . هکر می تواند اتصالات و پورت های در حال استفاده را شناسایی کرده و اطلاعات لازم درباره آدرس آیپی و هدر بسته ها بدست آورده و حتی بسته ها و اطلاعات را در مسیر انتقال سرقت کند . شما به عنوان مدیر شبکه و یک متخصص امنیت شبکه موظف هستید تا روزانه اتصالات و پورت های TCP/IP هر سرور را در شبکه چک کنید . شما موظفید تا تمامی پورت های TCP و UDP در حال استفاده در شبکه را مانیتور کرده و یک گزارش تهیه کنید تا امنیت شبکه را بالا ببرید و پورت های نابجا و آسیب رسان را مسدود کنید . ولی چگونه ؟ در این آزمایش  مانیتور شبکه با CurrPorts  را پیاده سازی می کنیم .

آزمایش  مانیتور شبکه با CurrPorts

ابزار CurrPorts این کار را برای شما ساده کرده است . شما با استفاده از آن می توانید به سادگی لیست پورت های در حال استفاده را اسکن کرده و از آن یک گزارش ذخیره کنید . در این آزمایش کار با ابزار CurrPorts را خواهید آموخت .
به منظور انجام این آزمایش شما به یک سیستم عامل کلاینتی و یا سروری با دسترسی ادمین نیاز دارید .

  • به آدرس http://www.nirsoft.net/utils/cports.html#DownloadLinks رفته و نرم افزار Currports را دانلود و اجرا کنید . دانلود از سرور نت آموز
  • به محض اجرای نرم افزار به صورت خودکار لیست تمامی پورت های محلی , پورت های ریموت , نام پورت , وضعیت پورت , پروتکل استفاده شده , پروسه مورد نظر و اطلاعات زیاد دیگری در اختیار شما قرار می گیرد .

مانیتور اتصالات TCP/IP با استفاده از ابزار CurrPorts

  • به منظور گزارش گیری و نمایش گزارش به صورت یک فایل HTML بر روی دکمه View کلیک کرده و سپس HTML Report – All Items را انتخاب کنید . همانطور که مشاهده می کنید گزارش مورد نظر در مرورگر باز شده و نمایش داده می شود .

مانیتور اتصالات TCP/IP با استفاده از ابزار CurrPorts

  • به منظور ذخیره گزارش ایجاد شده در داخل نرم افزار Ctrl+s را فشار دهید تا ذخیره سازی انجام شود .
  • برای اینکه فقط یکسری پورت های خاص در گزارش آورده شود آنها را از لیست انتخاب کرده سپس به منو View رفته و بر روی HTML Report – Selected Items کلیک کنید تا موارد انتخابی به صورت یک فایل HTML نمایش داده شود .

مانیتور اتصالات TCP/IP با استفاده از ابزار CurrPorts

  • به منظور بستن یک پورت بخصوص آن را انتخاب و در داخل نرم افزار Ctrl+t را فشار دهید . برای مسدود کردن دائمی پورت های آسیب رسان بایستی حتما آن را توسط فایروال مسدود کنید .

مانیتور شبکه با CurrPorts - مانیتور اتصالات شبکه با CurrPorts

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *