حمله سایبری پارلمان بریتانیا

منتشر شده در دسته : بلاگ

حمله سایبری پارلمان بریتانیا در روز جمعه هفته گذشته. پارلمان بریتانیا توسط حمله سایبری پایدار و از قبل تعیین شده هدف قرار داده شد. روز جمعه هفته گذشته پارلمان بریتانیا توسط یک حمله سایبری هدف قرار گرفت. هکرها سعی در دسترسی به همه حساب های کاربری ایمیل اعضای پارلمان و کارکنان پارلمان را داشتند. به منظور ایمن سازی شبکه این سرویس ایمیل بلافصله متوقف گردید. مهاجمین هم قادر به لاگین به حساب های کاربری به صورت ریموت یا از طریق تلفن نشدند.

حمله سایبری پارلمان بریتانیا

اعضای پارلمان بریتانیا اطلاع یافتند که قطعی سرور ایمیل و شرایط غیرعادی در اثر تلاش برای دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری صورت پذیرفته است. این رخداد هم اکنون تحت بازرسی بوده و سرویس ها به صورت امن و حفاظت شده به کار خود ادامه می دهند.

مسلما ایمیل های اعضای پارلمان حاوی مقادیر زیادی از اطلاعات محرمانه و ارزشمند می باشد. در نتیجه هک این حساب های کاربری و جمع آوری اطلاعات حساس می تواند منجر به باج خواهی و دیگر جرایم علیه اعضا شود.

حمله مذکور پس از فروش و انتشار جزئیات اطلاعات ورود اعضای پارلمان و افسران پلیس انجام شد. بر اساس گزارش تایمز مجرمان سایبری قادر به سرقت و انتشار 1000 پسورد اعضای پارلمان و اعضای وزارت خارجه و 7000 افسر پلیس بودند. علاوه بر این لیست اعتبارنامه های به سرقت رفته شامل جزئیات ورود تیم آیتی دپارتمان پارلمان نیز می باشد.

تاکنون اثباتی بر ارتباط این دو حادثه با یکدیگر وجود ندارد و تایید نشده است.

این اولین حمله علیه پارلمان بریتانیا نیست. در اوایل سال میلادی 2017 پارلمان توسط حملات فیشینگ هدف قرار گرفته. هرچند حجم حملات با این مورد اصلا قابل مقایسه نیست و کمتر از ده عضو پارلمان هدف اطلاعاتی بودند.

بر اساس تحقیقات اولیه به این نتیجه رسیده اند که حملات بروت فورس انجام شده و تعدادی از حساب های کاربری با رمزعبور ضعیف موجب دسترسی هکرها به حساب های ایمیل شده است. هرچند جزئیات آن هنوز تایید نشده است.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *