جستجو پیشرفته بینگ

منتشر شده در دسته : بلاگ, تست نفوذ وب

در این آموزش می خواهیم درباره جستجو پیشرفته بینگ گفتگو کنیم . مایکروسافت موتور جستجو را از زمان های گذشته تاکنون ارایه می کرده و با نام های مختلفی شناسایی شده اند. در این مجموعه بینگ آخرین و با قابلیت ترین موتور جستجو می باشد. بینگ برخلاف اجدادش رابط کاربری بسیار ساده و تمیزی را ارایه می کند. از آنجایی که مایکروسافت بخش عظیمی از بازار سیستم عامل را به خود اختصاص داده است , نظر بیشتر اشخاص این است که بینگ هم یک محصول جانبی دیگر است که از یک غول تکنولوژی عرضه شده است و اکثر افراد آن را جدی تلقی نمی کنند. ولی متاسفانه این تفکر اشتباه است. شبیه دیگر موتورهای جستجو بینگ نیز دارای ویژگی های یگانه ای می باشد که شما را مجبور به استفاده از آن می کند.

جستجو پیشرفته بینگ

در این آموزش نحوه بکارگیری این ویژگی های یگانه را توضیح داده و درباره عملگرهای بینگ و جستجو پیشرفته بینگ و قابلیت های هر یک از آنها صحبت می کنیم.

عملگر +

اولین عملگر جستجو پیشرفته بینگ عملگر پلاس است . این عملگر در موتورهای جستجو دیگر عملکرد یکسانی دارد. عملگر پلاس یک یا چند کلمه کلیدی را در کوئری جستجو به یکدیگر اضافه می کند. بینگ اطمینان پیدا می کند که کلمات کلیدی که پس از بعلاوه می آیند باید در صفحات نتایج آورده شوند.

netamooz +penetration

عملگر منها –

این عملگر در واقع همان عملگر NOT می باشد. عملگر منها به منظور حذف کلمات کلیدی از نتایج جستجو بکار می رود.

Kish NOT Tehran

Kish –Tehran

هر دو موارد بالا تهران را از نتایج حذف خواهد کرد.

عملگر “”

این عملگر نیز در اکثر موتورهای جستجو عملکرد یکسانی دارد و به منظور تعیین دقیق کلمه کلید و حفظ ترتیب کلمات به کار می رود.

“How to become a professional hacker”

عملگر |

عملگر خط تیره را با نام عملگر OR نیز می شناسند و به منظور انتخاب از بین دو کلمه کلیدی به کار می رود . یعنی یا این یا دیگری . در صورتیکه کلمه کلیدی اول در نتایج موجود باشد کلمه کلیدی دوم در نتایج نمایش داده نخواهد شد ولی اگر کلمه کلیدی اول در نتایج موجود نباشد , کلمه کلیدی دوم نمایش داده خواهد شد.

Kish OR Tehran

Kish | Tehran

عملگر &

این عملگر را با نامAND  هم می شناسند . اگر ما هیچ عملگری را اضافه نکنیم و چندین کلمه کلیدی را با یکدیگر درون بینگ جستجو کنیم , بینگ یک جستجو AND را در پس زمینه انجام داده و نتیجه را به ما خواهد داد.

عملگر ()

این را یک عملگر گروه می نامند . از آنجایی که عملگر پرانتز دارای اولویت بالاتری در ترتیب نسبت به سایر عملگرها می باشد می توانیم با استفاده از آن چندین عملگر را با یکدیگر هم گروه کنیم.

Android phone AND (nexus OR Samsung)

در مثال بالا ابتدا موارد درون پرانتز اجرا شده و در ادامه موارد دیگر

ترتیب اولویت این عملگرها به شرح زیر می باشد :

()

“”

NOT

AND

OR

عملگر site:

این عملگر به شما کمک کرده تا کلمات کلیدی مورد نظر خود را درون یک سایت بخصوص جستجو کنید. این عملگر در بیشتر موتورهای جستجو به یک شکل عمل خواهد کرد.

site:netamooz.net penetration testing

عملگر filetype:

این عملگر به یک کاربر اجازه می دهد تا به جستجو داده بر اساس یک نوع داده ای خاص بگردد. بینگ همه انواع فایل را پشتیبانی می کند

site:netamooz.net filetype:pdf

عملگر ip:

این عملگر یگانه توسط بینگ ارایه شده است و به شما اجازه می دهد تا صفحات وب را مبتنی بر آدرس آیپی جستجو کنیم. با استفاده از این عملگر می توانید جستجو معکوس آدرس آیپی را انجام دهیم که به ما اجازه خواهد داد تا به دنبال صفحات وب میزبانی شده بر روی یک آدرس آیپی بخصوص بگردیم.

ip:176.65.66.66

عملگر :feed

این یک عملگر منحصر به فرد دیگر است که به شما اجازه می دهد تا به دنبال صفحات وب فید بگردید.

یک ویژگی دیگر که بینگ ارایه می کند شبکه های اجتماعی با استفاده از آدرس زیر می باشد که به ما اجازه می دهد تا حساب های شبکه های اجتماعی خود را به بینگ متصل کرده و درون بینگ جستجویی را انجام دهیم .هر چند فعلا امکان استفاده از این ویژگی به دلیل تحریم در ایران وجود ندارد.

https://www.bing.com/explore/social

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *