سرقت اطلاعات کاربران اپل

منتشر شده در دسته : تازه ها

سرقت اطلاعات کاربران اپل و خرابکاری داخلی اپل : 20 نفر از کارمندان شرکت اپل به جرم سرقت و فروش داده های شخصی کاربران در بازار سیاه دستگیر شدند. مقامات چینی در یک بیانیه عمومی اعلام کردند که در مجموع 22 نفر به جرم معامله اطلاعات و داده های خصوصی کاربران در بازار سیاه دستگیر شده اند.

سرقت اطلاعات کاربران اپل

جدای از اشخاص , همه متهمین دستگیر شده برای توزیع کنندگان رسمی خدمات و محصولات شرکت اپل کار می کرده اند که شامل استان های Guangdong و  Jiangsu , Fujianدر چین بود. این سارقان مخفی به صورت مدام حجم بالایی از اطلاعات کاربران شرکت اپل شامل اسامی کاربری , شماره تلفن ها , اپل آیدی ها و دیگر اطلاعات حیاتی را به اشخاص و شرکت های سوم شخص آنلاین به فروش می رساندند. نرخ خرید فروش از 2 تا 27 دلار در هر مورد بوده است.

بر اساس محاسبات اولیه انجام شده, مجرمان سایبری بیش از 50 میلیون یوان چین معادل 7 میلیون دلار کشور ایالات متحده آمریکا از این راه کسب درآمده کرده اند. نتیجه کامل بازرسی ها هنوز افشا نشده است و مشخص نیست که سرقت های اطلاعات انجام شده تنها مربوط به کاربران چینی بوده یا وسعت این سرقت بین المللی می باشد.

مجرمان از طریق سیستم های داخلی به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کردند. درحالی که اپل همیشه نگرانی خود درباره حریم خصوصی کاربران را اعلام می کند ولی رخنه امنیتی برخی مشکلات در ساختارهای سیستم های داخلی این شرکت را نشان می دهد. متهمین این پرونده با استفاده از سیستم های داخلی شرکت اپل به داده های خصوصی کاربران و فروش آن به خریداران سوم شخص استفاده کرده اند.

واقعیت این است که اطلاعات اولیه مشتریان به صورت آزادانه در اختیار کارکنان در موقعیت های اداری مختلف شرکت اپل قرار دارد. از یک شرکت این چنینی با چند میلیون جمعیت و صدها فروشگاه توزیع در سراسر دنیا ! چه چیزی می توان انتظار اشت. زمان نشان خواهد داد که آیا رخداد چنین وقایعی موجب بروز تغییرات در ساختارهای شرکت خواهد شد یا خیر.

پلیس شبکه غیرقانونی را مختل کرده ولی متاسفانه ردیابی خریداران ممکن نیست. در بدترین سناریو هکرها از اپل آیدی های به سرقت رفته برای بروت فورس حساب های کاربری دیگر کاربران استفاده می کنند.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *