بروزرسانی امنیتی دیوایس های اندروید

منتشر شده در دسته : تازه ها

بروزرسانی امنیتی دیوایس های اندروید در سال ۲۰۱۶ در چه وضعیتی قرار داشته و هست؟ گوگل اعلام کرد که بیش از نیمی از دیوایس های اندروید در سال گذشته میلادی هیچ بسته امنیتی بروزرسانی دریافت نکرده اند و درصدی از اپلیکیشن های آسیب رسان بر روی این دیوایس ها از منابع مختلف نصب شده اند.

بروزرسانی امنیتی دیوایس های اندروید

این آمار از  Android Security 2016 Year In Review منتشر شده در چهارشنبه می باشد. در این گزارش مواردی که فاقد امنیت هستند برجسته شده است. گوگل گفته که نیمی از دیوایس های اندروید در حال استفاده در پایان سال ۲۰۱۶ یک بسته امنیتی بروزرسانی دریافت نکرده اند.  گوگل اعلام کرده که به صورت کلی تعدادی از اپلیکیشن های پچ نشده از گوگل پلی دریافت شده اند و بقیه شامل اپلیکیشن های ذخیره شده بر روی فروشگاه های سوم شخص اپلیکیشن می باشد. آمار اپلیکیشن های آسیب رسان بالقوه را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید :

بروزرسانی امنیتی دیوایس های اندروید - بروزرسانی امنیتی دیوایس های اندروید در سال 2016

برخی تولیدکنندگان شامل سامسونگ و ال جی وان پلاس وان به صورت منظم بسته های بروزرسانی امنیتی ارایه کردند در نتیجه مشتریان این دیوایس ها بر اساس استانداردهای گوگل بروزترین بسته های امنیتی را دریافت کردند. ریچ اسمیت مدیر تحقیق و توسعه Duo Labs تولیدکنندگان را سرزنش کرده و بیان کرده که آنها به توانایی گوگل در پیاده سازی هر چه سریع تر پچ ها آسیب می زنند. آنها وظیفه خود را به بدترین نحو ممکن انجام داده و همین موضوع موجب شده تا اکوسیستم اندروید در زمینه پچ دیوایس ها از نظر زمان بندی با مشکل مواجه شود.

از نظر اسمیت بروزرسانی اخیر عبارتی نسبی است. آنالیزهای ما نشان داده که کلمه اخیر بایستی حداکثر ۹۰ روز معنا گردد و ارایه بسته های امنیتی نباید از این زمان فراتر رود.

آنالیز های Duo Labs بر روی یک میلیون دیوایس اندروید نشان داده که ۶۵ درصد از دیوایس های خود گوگل شامل نکسوس و پیکسل در کمتر ۶۰ روز پچ های امنیتی دریافت کرده اند. پس از گذشت سه ماه, ۹۰ درصد از دیوایس های خود گوگل بسته های امنیتی دریافت کردند.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *