اسکن شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

اسکن شبکه با Advanced IP Scanner چگونه قابل انجام است ؟ Advanced IP Scanner یک ابزار رایگان شبکه است که اطلاعات مختلفی درباره کامپیوترهای شبکه به شما می دهد . امروزه هکرها منتظر یک شانس کوچک می مانند تا به یک سازمان حمله کنند . در نتیجه این امر مهمی است که شما آسیب پذیری های شبکه را دائما چک کنید و نقص و باگ را شناسایی کرده و آنها را قبل از نفوذ هکرها به شبکه پچ کنید . هدف از اجرای اسکن آسیب پذیری شناسایی دیوایس هایی در شبکه است که نسبت به آسیب پذیری های شناخته شده شناس هستند .

به منظور اجرای این آزمایش شما می توانید یک رنج از آیپی ها را در یک شبکه داخلی تست کنید . به منظور سهولت کار و عدم نصب چندین سیستم عامل سروری بر روی ماشین مجازی من این آزمایش را بر روی یک شبکه داخلی که دارای چندین سیستم کلاینتی هستند انجام می دهم . مشابه این فرایند در هر شبکه مشابهی قابل اجراست . در این آزمایش اسکن شبکه با Advanced IP Scanner را پیاده سازی می کنیم .

آزمایش  اسکن شبکه با Advanced IP Scanner

  • برای شروع به آدرس http://www.advanced-ip-scanner.com رفته و ابزار رایگان Advanced ip scanner را دانلود و آن را نصب کنید . دانلود از سرور نت آموز
  • نرم افزار را اجرا کرده و رنج آیپی آدرس مورد نظر را مطابق تصویر وارد کنید و بر روی دکمه Start کلیک کنید تا سیستم های موجود در شبکه شناسایی شوند .

اسکن سیستم و منابع شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

  • همانطور که در تصویر می بینید سیستم های موجود در شبکه نمایان شده و اطلاعات موجود آنها نمایش داده می شود . این اطلاعات شامل نام کامپیوتر , آدرس آیپی , مک آدرس و همچنین تولید کننده کارت شبکه آن می باشد .

اسکن سیستم و منابع شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

  • علاوه بر این شما می توانید وضعیت سیستم مورد نظر را مشاهده کنید . علامت تیک زرد رنگ بر روی سیستم ها نشانه Alive بودن و در دسترس بودن آن سیستم است
  • اگر بر روی هر کدام از سیستم های موجود کلیک کنید امکانات اضافی مثل خاموش یا روشن کردن , پینگ , روت و ریستارت برای شما موجود خواهد بود .

اسکن شبکه با Advanced IP Scanner - ابزار Advanced IP Scanner

  • علاوه بر این نرم افزار شما می توانید نرم افزار Angry IP Scanner را از اینجا دانلود کرده و عملکردی مشابه Advanced IP Scanner را داشته باشید .

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *