اسکن شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

منتشر شده در دسته : آزمایش های هک اخلاقی

اسکن شبکه با Advanced IP Scanner چگونه قابل انجام است ؟ Advanced IP Scanner یک ابزار رایگان شبکه است که اطلاعات مختلفی درباره کامپیوترهای شبکه به شما می دهد . امروزه هکرها منتظر یک شانس کوچک می مانند تا به یک سازمان حمله کنند . در نتیجه این امر مهمی است که شما آسیب پذیری های شبکه را دائما چک کنید و نقص و باگ را شناسایی کرده و آنها را قبل از نفوذ هکرها به شبکه پچ کنید . هدف از اجرای اسکن آسیب پذیری شناسایی دیوایس هایی در شبکه است که نسبت به آسیب پذیری های شناخته شده شناس هستند .

به منظور اجرای این آزمایش شما می توانید یک رنج از آیپی ها را در یک شبکه داخلی تست کنید . به منظور سهولت کار و عدم نصب چندین سیستم عامل سروری بر روی ماشین مجازی من این آزمایش را بر روی یک شبکه داخلی که دارای چندین سیستم کلاینتی هستند انجام می دهم . مشابه این فرایند در هر شبکه مشابهی قابل اجراست . در این آزمایش اسکن شبکه با Advanced IP Scanner را پیاده سازی می کنیم .

آزمایش  اسکن شبکه با Advanced IP Scanner

  • برای شروع به آدرس http://www.advanced-ip-scanner.com رفته و ابزار رایگان Advanced ip scanner را دانلود و آن را نصب کنید . دانلود از سرور نت آموز
  • نرم افزار را اجرا کرده و رنج آیپی آدرس مورد نظر را مطابق تصویر وارد کنید و بر روی دکمه Start کلیک کنید تا سیستم های موجود در شبکه شناسایی شوند .

اسکن سیستم و منابع شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

  • همانطور که در تصویر می بینید سیستم های موجود در شبکه نمایان شده و اطلاعات موجود آنها نمایش داده می شود . این اطلاعات شامل نام کامپیوتر , آدرس آیپی , مک آدرس و همچنین تولید کننده کارت شبکه آن می باشد .

اسکن سیستم و منابع شبکه با ابزار Advanced IP Scanner

  • علاوه بر این شما می توانید وضعیت سیستم مورد نظر را مشاهده کنید . علامت تیک زرد رنگ بر روی سیستم ها نشانه Alive بودن و در دسترس بودن آن سیستم است
  • اگر بر روی هر کدام از سیستم های موجود کلیک کنید امکانات اضافی مثل خاموش یا روشن کردن , پینگ , روت و ریستارت برای شما موجود خواهد بود .

اسکن شبکه با Advanced IP Scanner - ابزار Advanced IP Scanner

  • علاوه بر این نرم افزار شما می توانید نرم افزار Angry IP Scanner را از اینجا دانلود کرده و عملکردی مشابه Advanced IP Scanner را داشته باشید .

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *