دسترسی و استفاده از پاورشل

منتشر شده در دسته : پاورشل

چگونه از پاورشل استفاده کنیم ؟ استفاده از پاورشل چگونه است ؟ من بر روی ویندوز ۱۰ هستم و می‌خواهم با پاورشل کار کنم . از کجا به پاورشل دسترسی پیدا کنم ؟ پاورشل به صورت پیش‌فرض بر روی ماشین‌های کلاینتی در نوار وظیفه ویندوز موجود نمی باشد .

استفاده از پاورشل

  • برای بازکردن و استفاده از پاورشل مطابق تصویر بالا به منو استارت رفته و کلمه powershell را تایپ کنید .
  • همانطور که مشاهده می‌کنید دو پاورشل متفاوت نمایش داده می‌شود اول Windows Power shell و دیگری Windows powershell ISE . مورد دومی برای اسکریپت نویسی است و فعلاً با آن کاری نداریم . برای اینکه دسترسی برای دفعات بعد ساده‌تر شود آن را در تسکبار پین می‌کنیم . به این منظور بر روی آن راست کلیک کرده و pin to taskbar را کلیک کنید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • همانطور که مشاهده می‌کنید پاورشل در نوار وظیفه ویندوز پین می‌شود . پاورشل را باز کنید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • در بالا پنجره پاورشل نوشته شده است Windows PowerShell

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • یک نکته بسیار مهم ! شما برای اجرای دستورات پاورشل نیاز به دسترسی Administrator دارید . اکنون و در پنجره بالا چنین دسترسی وجود ندارد . چرا نیاز به دسترسی Admin داریم ؟ چرا که دستورات پاورشل دستورات مدیریتی هستند و بدون این مجوز شما قادر به اجرای بسیاری از دستورات نخواهید شد . به این منظور پنجره موجود را ببندید . این بار برای بازکردن پاورشل بر روی آن راست کلید کرده و Run as Administrator را کلیک کنید :

دسترسی و استفاده از پاورشل

  • حال اگر به این پنجره نگاه کنید متوجه می‌شوید که در بالای آن نوشته شده است : Administrator : Windows PowerShell یعنی ما دسترسی ادمین داریم و اکنون قادر به اجرای دستورات ادمین هستید .

دسترسی و استفاده از پاورشل

صاحب امتیاز نت آموز : نویسنده , مدرس و متخصص در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای

نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب تایید نخواهند شد. این سوالات را می توانید از بخش پشتیبانی آموزشی مطرح کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *