نقطه دسترسی در تست نفوذ

منتشر شده در دسته : بلاگ, وایرلس

یکی از مفاهیم حیاتی شبکه وایرلس نقطه دسترسی یا Access Point یا به اختصار AP می باشد. به صورت ساده در مفاهیم شبکه AP را می توان یک هاب یا سوییچ در مرکز شبکه در نظر گرفت که تمام اتصالات با آن برقرار شده است . درست مثل شبکه کابلی . نقطه دسترسی تقریبا همان هاب یا سوییچ در شبکه کابلی است با این تفاوت که همه دیوایس های بیسیم به آن متصل می شوند ولی از طریق ارتباط بیسیم بر روی امواج.

نقطه دسترسی

نقطه دسترسی را می توان به اشکال گوناگون مشاهده کرد. برخی دارای آنتن داخلی و برخی دارای چندین آنتن قدرتمند خارجی هستند. تولیدکنندگان زیادی از جمله لینک سیس , دی لینک , تی پی لینک , نت گیر و… AP در مدل های گوناگون به فروش می رسانند.

به صورت کلی دیوایس های مختلفی  نقطه دسترسی ارایه می کنند. برخی از آنها تنها این وظیفه را به صورت جداگانه و اختصاصی انجام می دهند ولی برخی دیگر همچون رورترها و مودم های ADSL بیسیم در کنار دیگر وظایف این قابلیت را ارایه می کنند. پس اگر تنها وظیفه ای که دیوایس شما ارایه می کند اجازه اتصال به دیوایس های وایرلس گوناگون است پس شما یک AP دارید و در صورتیکه دیگر قابلیت های گنجانده شده باشد ممکن است دیوایس شما را یک رورتر بنامند یا یک مودم.

برای اتصال شما ابتدا بایستی از طریق یک رابط وب معمولا آدرس آیپی 192.168.1.1 به صفحه مدیریتی دسترسی پیدا کرده و تنظیمات اولیه را پیاده سازی کنید. این تنظیمات معمولا به صورت یک ویزارد ساده بوده ولی پیکربندی های امنیتی ممکن است نیاز به مرور بیشتری داشته باشد.

خوشحال می شویم دیدگاههای خود را در میان بگذارید * فرصت پاسخگویی به سوالات در بلاگ وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *